У Києві під’єднають до генераторів більшість бюветів: де їх знайти

Кияни набирають воду у пластикові ємності, 31 жовтня 2022 року. Фото: Єлизавета Серватинська / Суспільне

У Києві 137 бюветів можуть підключити до генераторів у випадку тривалої відсутності електроенергії. Про це повідомив заступник голови КМДА Петро Пантелеєв.

"Ми пам’ятаємо 31 жовтня, коли, у результаті ударів по об’єктах критичної інфраструктури, були знеструмлені деякі водопровідні насосні станції. Бювети стали тимчасовим джерелом води для містян, поки роботу системи не було відновлено", – сказав Пантелеєв.

У столиці загалом працює понад 170 бюветних комплексів, роботою яких опікується "Київводфонд". На сайті підприємства розміщена мапа бюветів. На карті бювети позначені різними кольорами, зокрема, фіолетовим – ті комплекси, що мають можливість підключення до генератора.

Що відомо про водопостачання у столиці

У Києві 31 жовтня через удари, які завдала армія РФ по об’єктах критичної інфраструктури, в деяких районах столиці зникли вода та світло. Також було пошкоджено енергооб'єкт, який живить близько 350 тисяч квартир.

31 жовтня у столиці через бажання мешканців запастися питною водою біля бюветів утворилися черги.

Зранку 1 листопада водо- та енергопостачання в домівки киян після атак Росії на об'єкти інфраструктури повністю відновили. Однак вимкнення енергопостачання через дефіцит в енергосистемі продовжують застосовувати.

16 грудня після масованої ракетної атаки Росії у всіх районах Києва були перебої з водопостачанням через пошкодження енергоінфраструктури. Воду киянам повернули наступного дня.

Мапу безкоштовної питної води в Києві можна знайти у додатку "Київ Цифровий". Також переглянути мапу можна перейшовши за посиланням.

За словами мера Віталія Кличка, у разі перебоїв з водопостачанням у Києві забезпечуватимуть систему резервних джерел отримання питної води. Ідеться про бюветні комплекси, більшість яких має можливість підключення до генераторів.

Джерело

Рейтинг
( Пока оценок нет )
PRO-KYIV.in.ua