У Києві почали встановлювати тризуб на монумент «Батьківщина-мати»

Робітники біля тизубу, який встановлять на монументі «батьківщина-мати» в Києві 5 серпня, 2023 року. Фото: Суспільне Київ

На території парку Слави до "Батьківщини-матері" доставили тризуб. До 23 серпня його мають остаточно встановити замість радянського герба на щиті монумента.

Про це 5 серпня повідомляє кореспондентка Суспільного.

За її словами, після восьмої вечора почався підйом тризуба на монумент. Процесу дещо заважає сильний вітер.

У Києві почали встановлювати тризуб на монумент «Батьківщина-мати». Встановлення тризуба на монумент «Батьківщина-мати». Скріншот з відео: Дар’я Нематіан золбін/Суспільне"Верхолази готують мотузки для страховки, підготовлюємо все знизу, щоб був безпечний підйом. Вже на вихідний. Чекаємо вдалої погоди", — розповів монтажник Олександр.

Виконувач обов'язків міністра культури України Ростислав Карандєєв розповів, що роботи мають завершитися до Дня прапора України — 23 серпня. Він зазначає, що зараз все йде за планом, проте каже, що є ряд факторів, які можуть вплинути на роботу.

"В першу чергу це погодні умови і умови безпеки. Але будемо сподіватися, за прогнозами, що не має бути кардинального погіршення погоди і будемо вірити, що все буде вчасно", — сказав Карандєєв.

25 липня Мінкульт повідомив, що для тризуба "Батьківщини-Матері" використають тільки європейський метал, бо матеріал "Запоріжсталі" не відповідає технічним вимогам. Металокомбінат проти такого рішення, але його не змінили. Ростислав Карандєєв зазначає, що зміна металу на ціну не вплинула.

"Мова йде про товщину листа, з якого виготовлений тризуб. Дуже важливо, щоб була дотримана чітка вимога до мікронів. Наш виробник не зміг забезпечити в усьому масиві відповідність цій вимозі. Тому в оперативному порядку було прийнято рішення і були придбані інші матеріали", — сказав в. о. міністра культури України.

Він додав, що всі роботи виконуються за бюджетні кошти, а за допомогу благодійних організацій та спонсорів.

Джерело

Рейтинг
( Пока оценок нет )
PRO-KYIV.in.ua