У Києві пропонують узимку посипати тротуари гранітною крихтою замість солі

Фото: Олександр Возний/Facebook

У КМДА розглядають можливість посипати взимку тротуари гранітною крихтою замість солі для боротьби з ожеледицею. Нововведення дасть можливість заощадити бюджет, а ще допоможе зберегти природу.

Такою ідеєю поділився з киянами начальник Управління екології та природних ресурсів КМДА Олександр Возний у Facebook. Він зауважив, що в умовах війни питання економії ресурсів надзвичайно актуальне.

"На жаль, вже зараз ціни на деякі категорії товарів, необхідні для забезпечення господарських потреб міста, неймовірно виросли і продовжують зростати. Стосується це і технічної солі, яку традиційно використовують для боротьби з ожеледицею — ціни не неї стрибнули в середньому в 7 разів", — зазначив посадовець.

За його словами, ретельно дослідивши питання, як екологічно та недорого забезпечити антиожеледну безпеку у столичних парках та скверах, в Управлінні екології КМДА вирішили провести експеримент із використанням гранітної крихти. Йдеться саме про територію зелених зон, а не трас чи тротуарів на вулицях, наголошує Олександр Возний.

Він визнає, що в такого протиожеледного засобу є недоліки: на відміну від солі та інших хімічних реагентів крихта не призводить до танення криги та снігу.

Серед переваг гранітної крихти:

  • Зчеплення. Гранітна посипка краще запобігає ковзанню, за що користується популярністю як допоміжний протиожеледний засіб у багатьох країнах — Німеччині, Австрії та Японії.
  • Екологічність. Сіль та інші протиожеледні реагенти погано впливають на рослини та є шкідливими для тварин, в той час, як крихта — безпечна.
  • Економія бюджету. Ціна за тонну технічної солі нині сягає 13-14 тисяч гривень, натомість тонна крихти коштує 850 гривень.
  • Повторне використання. Так, навесні потрібно буде докласти зусиль, аби зібрати крихту. Водночас її можна буде повторно використовувати наступної зими, дещо поповнивши запаси.

Ідея застосовувати гранітну посипку паркових зон у Києві в зимовий період ще обговорюється. В Управлінні екології КМДА прагнуть почути думки киян.

Що відомо

  • Цього року в Києві стартувала екологічна ініціатива Управління екології КМДА "Місто живих стін", яка пропагує вертикальне озеленення з використанням винограду Вічі. До ініціативи долучилися всі райони столиці, тож уже наступного року кияни зможуть побачити не один десяток "живих" стін.
  • У жовтні Управління екології КМДА спільно з командою цифрової трансформації Києва за дорученням мера Віталія Кличка запустили функцію інформування населення про якість повітря. У разі погіршення стану повітря кияни можуть отримувати оперативне сповіщення у застосунку "Київ Цифровий".

Джерело

Рейтинг
( Пока оценок нет )
PRO-KYIV.in.ua