У Києві провулок назвали в честь Гарета Джонса – журналіста, який розповів світу про Голодомор

Гарет Джонс

/ garethjones.org/mr_jones/true_story.htm

У Шевченківському районі Києва з’явиться провулок, названий на честь британського журналіста Гарета Джонса. Він був одним з перших, хто намагався розповісти світові про Голодомор в Україні.

Рішення про назву провулку на честь Гарета Джонса ухвалили 30 липня. Ідею перейменування підтримали 104 особи, лише двоє проголосували проти, повідомляє пресслужба Київської міської ради.

Цікаво: Чому фільм «Ціна правди» про Голодомор не лише про минуле, а й про сьогодення

Хто такий Гарет Джонс

  • Один з перших західних кореспондентів, який своїми публікаціями намагався донести світові правду про Голодомор мільйонів людей в Україні у 1932 – 1933 роках.
  • 29 березня 1933 року Гарет Джонс скликав у Берліні пресконференцію, на якій вперше публічно заявив про катастрофічний голод в Україні. Інформацію передрукували провідні світові видання, зокрема New York Evening Post та Manchester Guardian.
  • У серпні 1935 року під час подорожі Внутрішньою Монголією Джонса застрелили. Є непідтверджена версія, що це була помста НКВС.
  • У 2019 році в прокат вийшов фільм польської режисерки Агнешки Холланд «Ціна правди». Він розповідає про історію боротьби журналіста Гарета Джонса за правдиве висвітлення Голодомору.

Гарет Джонс у Кембриджі / Фото BBC

Источник

Рейтинг
( Пока оценок нет )
PRO-KYIV.in.ua