У Києві розглянуть петицію щодо відновлення будинку, зруйнованого дроном-камікадзе

Рятувальники розбирають завали будинку, у який поцілив дрон-камікадзе, Київ, 17 жовтня. Фото: Єлизавета Серватинська / Суспільне

Петиція про відновлення пошкодженого дроном 120-літнього будинку на Жилянській, 116-А у Києві зібрала 6022 підписи. Про це йдеться у розділі "Петиції" на сайті Київської міської держадміністрації. Тепер ініціативу активістів мають розглянути відповідальні особи Київської міської ради і надати автору офіційну відповідь.

Ініціатором збору підписів був Семен Широчин краєзнавець, фотограф, дослідник забудови Києва. При поданні петиції він зауважував, що будинок на Жилянській — це будинок купця Йосипа Лева, що є цікавим прикладом київського цегляного стилю початку ХХ століття.

У Києві на прохання активістів розглянуть можливість відновлення будинку, зруйнованого дроном. Фото: КМДА

Після удару дрона, випущеного російськими військами по Києву 17 жовтня, споруда втратила частину житлової секції, але решта залишилась. На думку Семена Широчина, використовуючи як зразок ліву частину багатоповерхівки, можна було б відновити всі необхідні деталі і відновити будівлю повністю. На думку активіста, це стало б виявом дбайливого ставлення містян до київської архітектурної спадщини.

17 жовтня під час телемарафону мер Києва Віталій Кличко повідомив, що будинок, в який влучив російський дрон, зруйнований на 90 відсотків і відновленню не підлягає, а його мешканців розселять у готелях або гуртожитках.

Що відомо

  • 17 жовтня війська Росії атакували Київ дронами-камікадзе. Унаслідок цього п'ятеро людей загинули, і був пошкоджений 120-річний будинок на вулиці Жилянській, який є частиною київської історичної забудови. Зведений на рубежі ХІХ-ХХ століть чотириповерховий будинок поєднував елементи типового зразка київського цегляного стилю та водночас дрібні ліплені неоготичні деталі.
  • 18 жовтня на сайті Київради була зареєстрована петиція з вимогою відновити 120-річний житловий будинок на вулиці Жилянській, 116-А у Шевченківському районі, у який 17 жовтня влучив дрон-камікадзе армії РФ.

Джерело

Рейтинг
( Пока оценок нет )
PRO-KYIV.in.ua