У Києві трохи піднявся рівень води в Дніпрі

У Києві трохи піднявся рівень води в Дніпрі

Фото: КМВА Залишаються підтопленими заплавні території

Аварійних підтоплень по Києву не зафіксовано. Але зросло затоплення заплавних територій до 45-47 см.

У Києві станом на ранок вівторка у порівнянні з минулим днем рівень води у Дніпрі піднявся лише на один сантиметр. Про це повідомила Київська міська військова адміністрація 2 травня.

«Станом на 9:30 02.05.2023 рівень води р. Дніпро у Києві біля моста «Метро» становить 9 297 см (за Балтійською системою висот). Температура води: 13°C. В порівняні з минулим днем рівень водопілля підвищився всього на +1 см», – йдеться у повідомленні.

Зазначено, що спостерігається стабілізація рівня води, без суттєвих підйомів. При цьому прогноз динаміки рівня весняного водопілля на Дніпрі в межах міста залежить від роботи Київської та Канівської ГЕС.

Аварійних підтоплень по Києву не зафіксовано. Проте рівень небезпеки гідрологічних явищ залишається І (жовтий). Утримується затоплення заплави шаром близько 45-47 см. Залишаються підтопленими заплавні території – острови у парку Муромець, Гідропарк, Труханів острів, Галерна затока, Корчувате, приватні ділянки в районі Осокорків.

Промислові об’єкти й житлові масиви міста – поза загрозою підтоплення, а моніторинг цьогорічного водопілля триває.

Загалом по Україні сьогодні залишаються підтопленими 455 дворогосподарств та 103 будинки, повідомляє ДСНС. За останню добу спостерігається тенденція до зниження рівня води у річках та зменшення кількості підтоплень територій.

Зокрема у Чернігівській області залишаються підтопленими дворогосподарств – 204, Черкаській – 104, Дніпропетровській – 80, Полтавській – 35, Кіровоградській – 25 та Київській – 7, а також 103 будинки, з них у Дніпропетровській області – 40, Черкаській – 36, Кіровоградській – 25, Чернігівській – 2.

Крім того, у Волинській, Рівненській та Черкаській областях підтоплено 15 тис. 296 га сільськогосподарських угідь.

Також порушено транспортне сполучення до 27 населених пунктів Чернігівської області.

Раніше синоптики попереджали, що внаслідок ймовірних значних опадів, в Україні можлива друга хвиля повені наприкінці квітня чи початку травня.

Джерело

Рейтинг
( Пока оценок нет )
PRO-KYIV.in.ua