У Києві відбулася мирна акція «Полон вбиває», яку організували на підтримку полонених морпіхів

Мирна акція «Полон вбиває» на підтримку полонених морпіхів. Анна Железняк/Суспільне

У Києві сьогодні, 28 червня, відбулася чергова акція у підтримку військовополонених. Наразі мирну акцію "Полон вбиває" організували на підтримку полонених морпіхів.

Про це повідомляє кореспондентка Суспільного.

Сьогодні люди зібралися на вул. Грушевського. Одна із учасниць акції — дружина військовополоненого Ірина Сустретова. Її чоловік Віталій пішов до війська добровольцем на початку повномасштабного вторгнення. Потрапив в полон 4 квітня 2022 року в Маріуполі. Зараз він знаходиться у колонії в Мордовії. У нього гангрена обох ніг.

"Ми вимагаємо від нашої влади, щоб вони нас почули — дружин, сестер, батьків, матерів 36-ї бригади і почали повертати морпіхів. Тому що в кожному обміні або два морських піхотинця, або нікого. Більше ніж шість місяців не було повернуто ні одного морпіху. Ми хочемо, щоб нас почули і нарешті звернули на нас увагу, тому що наші хлопці заслужили, заслуговують на те, щоб їх повертали з полону", — сказала Ірина.

Мирна акція «Полон вбиває» на підтримку полонених морпіхів. Анна Железняк/Суспільне

На акцію прийшли рідні полонених із оркестру 36 окремої бригади морської піхоти. Повномасштабне вторгнення вони зустріли у Маріуполі. 12 квітня 2022 року потрапили у полон.

"Ми будемо стояти до останнього, тому що в квітні 2023 року повернули закатоване тіло нашого 22-річного саксофоніста. Тому ми не хочемо, щоб наші чоловіки також повернулися закатованими. Ми хочемо побачити їх живими. Але на жаль, вже два роки і три місяці майже. Ми їх не бачимо, не бачимо, не чуємо, у нас немає ніякого зв'язку, ніякої комунікації з нашими рідними",— каже учасниця акції Світлана.

Чоловік ще однієї учасниці акції Катерини — кадровий військовий, він пішов захищати Україну у 2017 році. Наразі вже більше двох років знаходиться у полоні. У Росії його засудили, розповідає жінка.

"Чоловіка засудили на 21 рік за те, що, як було написано в статті на російському каналі, він зруйнував будівлю, а також поранив мирного жителя. Але ж ми розуміємо, хто насправді це все робив. Ми не можемо добитися ніякої правди", — сказала Катерина.

Жінка із Кіровоградської області, але за можливості приїжджає до Києва, щоб брати участь у таких акціях.

Що відомо про українців, які перебувають у російському полоні

31 травня між Україною та Росією відбувся обмін полоненими. З російського полону вдалося повернути 75 людей. Серед тих, кого вдалося повернути — рядові, сержанти та офіцери ЗСУ, НГУ, ДПСУ та цивільні. 19 людей, які потрапили в полон з острову Зміїний, 10 оборонців Маріуполя і з "Азовсталі", українські військові, що потрапили в полон на різних напрямках. Цей обмін — 52-ий з початку повномасштабного вторгнення Росії. Загалом визволити з полону вдалося 3210 захисників та захисниць України.

8 лютого 2024 року Україна провела 51-й обмін військовополоненими — повернула з російського полону 100 людей. Серед врятованих військовослужбовців були 49 воїнів Національної гвардії України, 25 прикордонників, 26 військовослужбовців ЗСУ, зокрема 11 тероборонців. Попередній обмін полоненими відбувся 31 січня. Тоді додому повернулися 180 рядових і сержантів, а також 27 українських офіцерів.

3 січня за посередництва Об'єднаних Арабських Еміратів Україна повернула з російського полону 230 військових та цивільних. Це був найбільший за час повномасштабного вторгнення обмін.

Наприкінці листопада минулого року з'явилось повідомлення від Координаційного штабу з питань поводження з військовополоненими, що РФ призупинила обміни військовополоненими. Так Кремль хоче вплинути на українців й створити враження, ніби українська влада не працює над цим питанням.

Президент Володимир Зеленський на початку грудня заявив, що обміни полоненими з Росією тривають. Часто вони відбуваються не публічно, а іноді безпосередньо на полі бою.

За даними Міністерства з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України, у російському полоні станом на 17 листопада 2023 року перебували 4 тисячі 337 українців. З них — 3 тисячі 574 військових та 763 цивільних. Йдеться про тих, кого вдалось встановити.

У липні 2023 року уповноважений Верховної ради з прав людини Дмитро Лубінець повідомляв, що у російському полоні перебувають понад 25 тисяч цивільних заручників, Україні на той час вдалося повернути 144 людини.

Читати ще

Читати ще «Це як крапля в морі, але все, що ми можемо зробити, робимо»: у Києві відбулася акція в підтримку військовополонених

Читати ще У Києві до Дня морської піхоти на акцію зібралися родичі полонених морпіхів

Читати ще «Не мовчи, полон вбиває»: у Києві відбулася щотижнева акція на підтримку військовополонених

Топ дня

«Хочу обіймати тата щодня». На Хрещатику пройшла мирна акція щодо термінів служби військових 29 червня, 19:20

У Києві на Троєщині чоловік підірвав гранату: пошкоджені 11 авто 29 червня, 11:11

У Києві та області високий рівень пожежної небезпеки – Укргідрометцентр 28 червня, 18:58

Енергетики оприлюднили графіки вимкнень електрики у Києві та області на 29 червня 28 червня, 18:33

У Київському метро людина потрапила під потяг Оновлено 28 червня, 10:55

Вибір редакції

Міст-хвиля і рекреаційна зона на острові: Кличко пояснив, чому не зупинили будівництво під час воєнного стану

Зібрав понад 1 млн грн: Буча зустріла волонтера з Полтавщини, який ініціював велопробіг на підтримку ЗСУ

Світ дитинства під час війни: в музеї Тараса Шевченка в Києві відкрилась виставка «Вийти з тіні» Ексклюзивно

У Макарівській громаді на Київщині подвір’я школи, пошкоджене військовою технікою росіян, перетворюють на квітучий сквер Ексклюзивно

У Києво-Печерській Лаврі оцифрували Церкву Спаса на Берестові з давньоруськими фресками

Джерело

Рейтинг
( Пока оценок нет )
PRO-KYIV.in.ua