У Києві відкриється виставка майстрині петриківського розпису Марфи Тимченко

Робота художниці Марфи Тимченко «Ми з онуками». Фото: Національний музей українського народного декоративного мистецтва / Facebook

У Національному музеї декоративного мистецтва відкриється виставка "Марфа Тимченко. Спогади життя", де представлять близько 40 невідомих творів художниці з родинної колекції.

Про це повідомили у пресслужбі столичного музею.

Ця збірка робіт видатної майстрині петриківського розпису — своєрідна автобіографічна сповідь художниці про дитинство, рідне село Петриківку, Голодомор, Другу світову війну.

Робота художниці Марфи Тимченко «Я заблукала». Фото: Національний музей українського народного декоративного мистецтва / Facebook

Робота художниці Марфи Тимченко «Спогади про петриківське весілля». Фото: Національний музей українського народного декоративного мистецтва / Facebook

Окрім живописних творів представлені ще графічні. В альбомах з такими малюнками Марфа відобразила окремі історії з власного життя.

Робота художниці Марфи Тимченко. Фото: Національний музей українського народного декоративного мистецтва / Facebook

Робота художниці Марфи Тимченко. Фото: Національний музей українського народного декоративного мистецтва / Facebook

"Як колгоспна бригада забирала харчі у селян, як вчителька викинула хрестик дівчинки у вікно. Як вона ховалася від німців у печі, щоб не забрали до Германії, як обстрілювали рідну Петриківку", — йдеться в повідомленні.

Виставка триватиме з 1 вересня до 8 жовтня 2023 року.

Хто така Марфа Тимченко

Марфа Тимченко — це народна художниця України, лауреатка Національної премії України імені Тараса Шевченка. Народилася 1922 року в селищі Петриківка у Дніпропетровській області.

Навчалася у Петриківській школі декоративного розпису, згодом — у Київській школі майстрів народного мистецтва. Після війни була майстринею петриківського розпису в Інституті художньої промисловості Академії архітектури УРСР, а протягом 1954–1977 років розписувала порцеляну на Київському експериментальному кераміко-художньому заводі.

Художниця розписала салони й каюти пароплавів "Тарас Шевченко" і "Микола Гоголь", а також у співавторстві стіни київського магазину іграшок "Казка".

Джерело

Рейтинг
( Пока оценок нет )
PRO-KYIV.in.ua