У Києві відкрилася «юрта незламності»

Фото: Анна Хорошун / Суспільне

У Києві в парку імені Тараса Шевченка сьогодні, 14 січня, відкрили "юрту незламності" — пункт обігріву і місце з альтернативним джерелом енергії. Це друга юрта, збудована в Україні казахською діаспорою. Перша — працює в Бучі Київської області з 6 січня.

"Юрту незламності" площею близько 60 квадратних метрів виготовили казахські майстри, які повністю відтворили традиції будівництва пересувного будинку кочіників. На стінах — традиційні казахські килими з вишивкою, які захищають від холодів. Всередині юрти організували виставку казахського національного одягу, а відвідувачів пригощали традиційним казахським пловом, повідомляє кореспондентка Суспільного.

Відвідувачів «юрти незламності» пригощають традиційним казахським пловом. 14.01.2023р. Фото: Анна Хорошун / Суспільне

Серед відвідувачів "юрти незламності" — киянин Василь Пецеля. За його словами, у складний для України час будь-яка допомога є корисною.

"А якщо додати ще те, що воно йде від душі, від казахів, ми це дуже цінуємо. Вона приносить користь в плані обігріву громадян і це ще налагодженням дружби між народами. Бо якщо б не було цих початкових моментів дружби, цього б не відбулося", — сказав відвідувач.

Під час відкриття «юрти незламності» виконували щедрівки. 14.01.2023. Фото: Анна Хорошун / Суспільне

Як розповів під час відкриття співорганізатор Серій Нагорняк, раніше планувалося придбати для України 10 юрт, утім у виробника було 6 готових юрт. Окрім Києва та Бучі такі "будиночки" планують встановити ще й у Харкові, Львові, Одесі і на Черкащині.

«Юрта незламності» у парку імені Тараса Шевченка у Києві. Фото: Анна Хорошун / Суспільне

"У Черкаській області я розглядаю кілька локацій. Це буде або село Моренці, де народився Тарас Шевченко, або це будуть Буки, де є красивий Буцький каньйон — туристичне місце. А в Києві у нас заплановано, щоб вона стояла до кінця березня. А далі будемо бачити, якщо містяни будуть просити, ми залишим їх на трохи довше", — розповів Сергій Нагоряк.

Що відомо про "юрту незламності"

На початку нового року у Бучі на Київщині за сприяння казахського народу відкрили "юрту незламності" — пункт обігріву і місце з альтернативним джерелом енергії. Бучанська міська рада повідомила, що юрту відкрили за підтримки посольства Казахстану в Україні.

На сайті російського МЗС з’явилось прохання від ЗМІ прокоментувати появу "юрти незламності" в Бучі. Офіційна представниця російського МЗС Марія Захарова відписала, що на це питання вже звернули увагу офіційних представників Казахстану.

"Нас запевнили, що інформація, яка тиражується в деяких ЗМІ, не відповідає дійсності, і влада республіки тут ні до чого…", — зазначила Захарова. Водночас вона висловилась, що "дуже бажаний офіційний коментар наших друзів (Казахстану — ред.), який би поставив крапку на цих спекуляціях".

У зовнішньополітичному відомстві країни-агресора Росії вважають, що широке обговорення цієї теми у ЗМІ має на меті зашкодити російсько-казахстанському партнерству.

В МЗС Казахстану заявили, що не вбачають у встановленні "юрти незламності" якоїсь проблеми, і це була приватна ініціатива.

Джерело

Рейтинг
( Пока оценок нет )
PRO-KYIV.in.ua