У Києві відкрилася виставка про репресії української інтелігенції

Виставка «Незнищенні». Фото: КМДА

У Києві у Музеї видатних діячів української культури відкрилася історична виставка про репресії інтелігенції "[Не]знищен[н]і". Там представлені архівні матеріали, листування відомих людей, відеохроніки, інсталяції.

Про це повідомляє пресслужба Київської міської державної адміністрації із посиланням на заступницю голови КМДА Ганну Старостенко.

Експонати виставки «Незнищенні». Фото: КМДА

Зазначається, що мультимедійний проєкт "[Не]знищен[н]і" знайомить з історією репресивних переслідувань. Експонати, зокрема, розповідають про арешти людей із найближчого оточення родин Старицьких і Косачів, звинувачення чоловіка Лесі Українки, ув'язнення онуки Михайла Старицького, переслідування родини Івана Франка та показові суди над представниками української інтелігенції.

Експонати виставки «Незнищенні». Фото: КМДА

"У виставкових залах можна побачити копії особових справ з архівів, матеріали періодичної преси, відеохроніки, світлини, листування видатних діячів та їхніх нащадків із в'язниці, а також деякі особисті речі",— йдеться у повідомленні.

Відвідувач виставки «Незнищенні». Фото: КМДА

У КМДА поінформували, що серед документів представлені матеріали справи "Козача Рада Правобережної України", процесу Спілки визволення України, репресій інтелігенції на початку війни Німеччини із СРСР, а також сучасний період.

Експонати виставки «Незнищенні». Фото: КМДА

Крім історичних документів, на виставці представлені інсталяції:

  • імітація тюремної камери, схожої на ту, яку замальовувала у своєму записнику Людмила Старицька-Черняхівська
  • метафора вагону поїзда, якими засуджених везли на заслання
  • інсталяція-метафора Биківнянського лісу.

Експонати виставки «Незнищенні». Фото: КМДА

"Росія протягом сотень років переслідувала українську інтелігенцію, намагаючись знищити всіх, хто був спроможний творити національну культуру. Після російської агресії у 2014 році стало зрозуміло, що історія знову повторюється. За ці роки росіяни вбили або ув'язнили багато митців, це свідома незмінна політика",— каже Старостенко.

Виставка триватиме до 31 жовтня за адресою: вул. Саксаганського, 97. Вхід вільний.

Що відомо про інші культурно-мистецькі проєкти

У Національному музеї історії України у Другій світовій війні триває виставка "Знак на щиті" з нагоди завершення реалізації проєкту "Тризуб Батьківщини". Серед експонатів: державні печатки 1920-30-х років, монети, вишиванки, вишиті рушники, килими. Також представлений шматок від радянського герба, що зняли з щита монумента "Батьківщина-мати".

У Музеї історії Києва до 5 листопада триває масштабна виставка "Моя історія. 32 роки Незалежності". Відвідувачі можуть побачити арт-об'єкти українських митців сучасності та колекцію українських монет і марок.

У столичному Будинку природи проходить фотовиставка "Довкілля і війна" від Чорнобильського заповідника. В експозиції представлені світлини співробітників Чорнобильського радіаційно-екологічного біосферного заповідника Дениса Вишневського і Сергія Домашевського.

У Києві відкрилася виставка "Створити фільм "Довбуш". Подивитися експонати можна у Національній академії мистецтв України. Там, зокрема, представлені костюми з фільму та демонструються відеосюжети зі знімального майданчика.

У Національному заповіднику "Києво-Печерська лавра" для військових презентували програму "Духовне відновлення культурою". В рамках проєкту бійці Збройних сил України та капелани протягом семи днів спілкуватимуться із духовенством, істориками, мистецтвознавцями, археологами.

Джерело

Рейтинг
( Пока оценок нет )
PRO-KYIV.in.ua