У Києві відкрили консультаційний центр для родичів незаконно депортованих в РФ дітей

Фото: Каріна Бугайченко/Суспільне

У Києві відкрили консультаційний центр Уповноваженого Верховної Ради з прав людини. У цей центр зможуть звертатися батьки і родичі незаконно вивезених з України дітей.

Про це повідомляє наша кореспондентка Суспільного.

"Від початку повномасштабного вторгнення десятки тисяч дітей незаконно депортовані на територію РФ. Вирішили створити простір, куди повинні і можуть звертатись родичі. Неформальний простір, де б люди не відчували себе, як у спілкуванні не з держструктурою. Живе спілкування з фаховими представниками центру. У питанні дітей, ми хочемо показати, що відносимось по-рідному, без "чиновнитства", — сказав під час відкриття омбудсман Дмитро Лубінець.

За його словами, це перший, пілотний, центр. Невдовзі такі консультаційні простори планується відкрити у кожному обласному центрі з питань сім'ї.

Що відомо

  • 30 травня Путін підписав указ про спрощений порядок набуття російського громадянства дітьми-сиротами з України. В указі окремо згадані самопроголошені "ЛДНР", які є частиною України.
  • МЗС України назвало указ Володимира Путіна про спрощення прийняття в російське громадянство дітей-сиріт з України спробою Кремля легалізувати незаконне переміщення в РФ українських дітей з тимчасово окупованих територій України.
  • ЄС засудив укази президента Росії від 25 і 30 травня, які спростили процес надання російського громадянства та видачі російських паспортів громадянам України на окупованих територіях Херсонщини та Запоріжжя, а також українським дітям, позбавленим батьківського догляду, і недієздатним особам з Донецької, Луганської, Херсонської та Запорізької областей. Європейський Союз не визнаватиме цих паспортів, виданих як складова загарбницької війни Росії проти України.
  • 19 червня Верховна Рада звернулася до ООН щодо неприпустимості викрадення та примусового вивезення до Росії, інших країн або на окуповані території українських дітей та передання їх у сім’ї російських громадян.

Рейтинг
( Пока оценок нет )
Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
PRO-KYIV.in.ua