У Києві відкрили пам’ятник на честь киян-захисників України

Вікторія Хорошун, Суспільне

У столиці 15 жовтня відкрили та освятили пам’ятний знак на честь киян-добровольців 112 бригади Територіальної оборони Збройних сил України, які поклали своє життя за свободу та незалежність України.

Як повідомляє кореспондентка Суспільного, пам’ятник встановили на території одної з воїнських частин, на місці, де у перші дні повномасштабної російської агресії формувалися роти та батальйони з киян-добровольців для захисту столиці.

Хрест зроблений з каменю, видобутого виключно в Україні. Вікторія Хорошун, Суспільне

В основі пам’ятника — "петлюрівський хрест" — український військовий символ Армії УНР та української визвольної боротьби столітньої давнини. Також у пам’ятнику розміщений нарукавний знак киян-добровольців зі 112 бригади територіальної оборони — на якому зображений лук зі стрілою — стародавній герб київського замку, герб міста Києва, а пізніше герб київської козацької сотні.

Вікторія Хорошун, Суспільне

"Це пам'ятник як пам'ять загиблим, вони будуть жити в наших серцях. Я хотів би принести вибачення всім рідним хто зібрався, хто мав можливість тут зібратися, кара буде жорстокою для ворога! Слава Україні!", — заявив командувач ТРО Ігор Танцюра.

Вікторія Хорошун, Суспільне

"Хотів всім подякувати за вашу стійкість, за вашу мужність, за вашу думку. Хотів подякувати за ваших синів, дочок, героїв, вони завжди будуть з нами у наших серцях. Ми колективом прийняли рішення щодо цього пам'ятника зараз під час війни для того, щоб кожен, хто сюди приходив, бачив, що ми пам'ятаємо, що ми цінуємо їхні подвиги. Ще раз вам би хотів подякувати шановні родини за вашу стійкість мужності за вашу позицію Слава Україні", — заявив командир 112 бригади ТРО ЗСУ Олександр Павлій.

Вікторія Хорошун, Суспільне

112 бригада Територіальної оборони Збройних сил України була сформована у перші дні повномасштабної російської агресії у лютому 2022 року з добровольців-мешканців Києва. Воїни 112 бригади ТРО ЗСУ брали активну участь в оборони столиці від російських окупантів, а пізніше брали участь в боях проти російського окупанта на Сході та Півдні України, зокрема воїни бригади брали активну участь в українському контрнаступі на Харківщині та Донеччині.

Джерело

Рейтинг
( Пока оценок нет )
PRO-KYIV.in.ua