Михайло Криволапов. КМДА/Михайло Криволапов
Напередодні Дня Незалежності в Музеї історії Києва презентували виставку-ретроспективу творчості Івана Марчука.
Про це повідомила заступниця голови КМДА Ганна Старостенко.
"Картини маестро — це мистецька візитівка нашої держави у світі, а його трудомісткий цикл "пльонтанізм" збагатив українським мистецтвом світову культуру. Ми пишаємось тим, що, зокрема, через творчість Івана Марчука світ дізнається про красу, традиції, талановитих людей і незламний народ України", — сказала Старостенко.
Картини Івана Марчука. КМДА/Михайло Криволапов
За її словами, проєкт "Космічна містерія життя" представляє ретроспективу творчого доробку митця — від ранніх картин 60-х років минулого століття, ключового циклу майстра "Голос моєї душі" до акварельних композицій, створених художником за останні два роки під час вимушеної еміграції через повномасштабне вторгнення Росії.
Картини Івана Марчука. КМДА/Михайло Криволапов
В експозиції представили 15 циклів автора — 15 різних Марчуків. На виставці можна побачити понад 180 картин митця: медитативні пейзажі українського села, задумливі метафори душі художника, реальні та фантастичні квіти, абстрактний сюрреалізм, феєричні експресії, самобутні "запльонтані" натюрморти, "сліпі" замальовки.
Картини Івана Марчука. КМДА/Михайло Криволапов
У КМДА поінформували, що мета проєкту "Іван Марчук. Космічна містерія життя" — простежити, хто мав найбільший вплив на творчість митця, що змушувало його приймати доленосні життєві рішення та не припиняти творити навіть у важкі часи переслідувань і заборон. Адже в кожній картині Івана Марчука — його досвід і переживання: дитинство і юність, виклики дорослого життя, всі емоції та почуття його великої душі.
Картини Івана Марчука. КМДА/Михайло Криволапов
Роботи для виставки надали 7 музеїв України та більше 20 приватних колекціонерів. Така співпраця дозволила продемонструвати повне зібрання відомих творів митця, а також тих, що раніше ніколи не були представлені на широкий загал.
Картини Івана Марчука. КМДА/Михайло Криволапов
Ознайомитися з виставкою можна з 7 серпня до 29 вересня в Музейно-виставковому центрі Музею (вул. Богдана Хмельницького, 7): у середу-неділю з 12:00 до 19:00, понеділок-вівторок — вихідні. Каса працює з 12:00 до 18:30.
Картини Івана Марчука. КМДА/Михайло Криволапов
Раніше повідомлялося, що картину художника Івана Марчука "Зійшов місяць над Дніпром" продали за $300 000 на аукціоні Goldens у Києві. Цей продаж встановив новий рекорд для сучасного українського мистецтва. Початкова оцінка картини становила $150 000-200 000, але остаточна вартість сягнула $300 000. Роботу продали з приватної колекції. Новий власник, громадянин США, вирішив залишитися анонімним.
Іван Марчук створив близько 5000 робіт, відкрив понад 150 монографічних та 50 колективних виставок. Його роботи знаходяться у музеях на п'яти континентах. Міжнародна академія сучасного мистецтва в Римі прийняла його до Золотої гільдії (до якої входить 51 художник зі всього світу) та обрала почесним членом наукової ради академії.
У ранніх роботах Іван Марчук звертався до наївних мотивів, але, познайомившись із доробками авангарду та модернізму, знайшов початок "власного шляху у мистецтві". Ним став "пльонтанізм" — авторський метод малювання й стиль у мистецтві, винайдений Марчуком. Слово походить від українського "пльонтати", тобто "плести". Цей термін знають у світі, у словнику міжнародного мистецтва він став визначенням системи творчого мислення та спостереження за світом.
В 1997 році Марчук став лауреатом Національної премії України імені Тараса Шевченка. У 2007 році потрапив до британського списку 100 геніїв сучасності — 72-га позиція.
Топ дня
У Києві затримали 16-річного агента ФСБ, який підпалював авто Сил оборони — СБУ 8 серпня, 10:51
У Києві посадовці зустрілися із членами родин зниклих безвісти та полонених військових 36-ї бригади морської піхоти 7 серпня, 22:26
Дискусії довкола зведення кладовища для полеглих воїнів: в Офісі омбудсмена відбулася зустріч. Про що домовилися 7 серпня, 20:55
На Київщині сапери, під час ліквідації обстрілів РФ, натрапили на бойову частину крилатої ракети 7 серпня, 18:13
Зіткнення трамваїв на вул. Глибочицькій: «Київпастранс» оприлюднив результати розслідування причин аварії 7 серпня, 17:18
Вибір редакції
Кличко розповів, як Київ готується до складної зими та опалювального сезону
Міст-хвиля і рекреаційна зона на острові: Кличко пояснив, чому не зупинили будівництво під час воєнного стану
Зібрав понад 1 млн грн: Буча зустріла волонтера з Полтавщини, який ініціював велопробіг на підтримку ЗСУ
Світ дитинства під час війни: в музеї Тараса Шевченка в Києві відкрилась виставка «Вийти з тіні» Ексклюзивно
У Макарівській громаді на Київщині подвір’я школи, пошкоджене військовою технікою росіян, перетворюють на квітучий сквер Ексклюзивно