У Києві відвідувачі кафе масово труяться яйцями: як вберегтися від сальмонельозу (відео)

В одному із закладів постраждали кілька людей, вони отруїлися яйцями пашот.

Люди отруїлися яйцями в кількох закладах Києва / фото ua.depositphotos.com

Для бізнесмена Андрія Ставніцера сніданок в одному з ресторанів Києва обернувся важким отруєнням, симптоми відчув майже одразу, коли вийшов із закладу. Як йдеться в сюжеті «Сніданку з 1+1», вже за 1,5 години стан чоловіка різко погіршився.

«Потім мене відвезли до лікарні, перші дві доби я практично не пам’ятаю, мене крапали усім. У мене були спазми в животі, лихоманка, температура під 40», — поділився бізнесмен.

Лікарі поставили діагноз: у пацієнта гостра кишкова інфекція, спричинена бактерією сальмонелою. Після одужання Андрій звернувся по пояснення до власників закладу. Виявилось, постраждали ще кілька людей, вони отруїлися яйцями пашот.

І ось трапляється свіжа історія: сальмонелу виявили ще в одному закладі Києва в Голосіївському районі. У всіх госпіталізованих хвороба теж пов’язана зі вживанням яєць, а ще — лосося.

Харчовий технолог Лариса Баль-Прилипко наголошує, що основне джерело сальмонели — тварини, тобто сама курка, але якщо на підприємстві немає порушень, птахи здорові, а споживач отруївся яйцем, то інфекція потрапила туди іншим способом. М’ясо та риба — це теж продукти, де розмножується небезпечна інфекція, тому експерти радять зберігати їх правильно. 

Лікар-інфекціоніст Роман Пономаренко назвав симптоми сальмонельозу:

  • підвищення температури тіла;
  • нудота;
  • блювання;
  • розріджені випорожнення;
  • сильні больові відчуття, починаючи від пупка й до ділянки шлунка й вище праворуч.

Вартість лікування від сальмонельозу  у приватних клініках сягає десятки тисяч гривень, воно тривале.

Так, фахівці радять перед приготуванням мити яйця теплою водою, зберігати їх постійно у прохолодному місці. Й також закликають не купувати цей продукт у неперевірених місцях.

Довідка УНІАН. Кишковими інфекціями називають цілу групу заразних хвороб, які насамперед вражають травний тракт. У цій групі всього налічують понад 30 видів хвороб.

Найменш небезпечним є харчове отруєння, а найнебезпечніші — ботулізм, холера, сальмонельоз, черевний тиф, бруцельоз та дизентерія.

При кишкових інфекціях спочатку у людини з’являються симптоми звичайного гострого респіраторного захворювання — млявість, слабкість, зниження апетиту, головний біль та підвищення температури.

Джерело

Рейтинг
( Пока оценок нет )
PRO-KYIV.in.ua