У Києві виявили серверний центр, який РФ використовувала для кібератак проти України

Фото: СБУ / Facebook

Служба безпеки України викрила у Києві підпільний серверний центр, який російські хакери використовували для кібератак проти України. Йдеться про злам комп’ютерів, крадіжки паролів і здійснення DDoS-атакАтака на відмову в обслуговуванні, розподілена атака на відмову в обслуговуванні (англ. DoS attack, DDoS attack, (distributed) denial-of-service attack) — напад на комп'ютерну систему з наміром зробити комп'ютерні ресурси недоступними користувачам, для яких комп'ютерна система була призначена., зокрема, на сайти органів державної влади.

Про це повідомляє пресслужба СБУ.

колаж з фото СБУ

"Зловмисники "здавали у віртуальну оренду" понад 100 виділених серверів, розташованих на території Києва та за кордоном. Ділки обслуговували понад 100 "абонентів", переважна більшість яких є хакерами з РФ. Частина з них була підконтрольна російським спецслужбам і працює на шкоду інформаційній безпеці України", — йдеться у повідомленні СБУ.

Фото: СБУ / Facebook

Під час обшуків на підпільному серверному центрі правоохоронці вилучили комп’ютерну техніку, магнітні носії інформації та мобільні телефони з доказами протиправної діяльності, а також банківські картки, через які відбувалися розрахунки з "клієнтами", і серверне обладнання, зазначають у відомстві.

Що відомо

  • 21 липня в одному з найбільших радіохолдингів України TAVR Media заявили, що на мережу радіостанцій здійснили кібератаку: в ефірі прозвучало повідомлення про нібито важкий стан президента Зеленського.
  • 11 липня хакери розсилали зі скомпрометованих електронних адрес державних органів України електронні листи з темою "Об'єднаний офіційний звіт про гуманітарну ситуацію. Україна" та вкладенням у вигляді XLS-документу "Гуманітарна катастрофа України з 24 лютого 2022 року.xls".

Рейтинг
( Пока оценок нет )
Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
PRO-KYIV.in.ua