У Києві виявили збитковий ремонт пошкоджених будинків, а в області — дитсадків

Відновлений будинок на вулиці Межовій у столиці після російського обстрілу. Фото: Київська міська прокуратура

Правоохоронці виявили збитковий ремонт двох столичних будинків та двох дитячих садків на Київщині. Усі були пошкоджені через російські обстріли.

Про це повідомляє Київська міська прокуратура та Київська обласна прокуратура.

Директор столичного комунального підприємства "Житлоінвестбуд-УКБ" отримав підозру за службову недбалістьЗа службову недбалість, що спричинила тяжкі наслідки, йому загрожує до 5 років позбавленні волі зі збитками у 800 тисяч грн. За даними слідства, у жовтні 2022 року КП домовилося з підрядником про капремонт двох пошкоджених будинків на вулиці Межовій.

Пошкоджений російським обстрілом будинок на вулиці Межовій у Києві. Фото: Київська міська прокуратура

"Підозрюваний не проконтролював відповідність використаних підрядником матеріалів, конструкцій та виробів вимогам державних стандартів та іншим нормативним документам", — йдеться в повідомленні.

Ще одну підозру за службове підроблення та заволодіння чужим майном отримав підприємець, який відновлював два дитсадки у Броварському та Вишгородському районах області.

Правоохоронці вважають, що він завищив вартість використаних будматеріалів, вніс ці дані до офіційних документів та завірив підписом. Таким чином заволодів понад 380 тисячами грн.

Підозрюваний у справі про відновлення дитсадків на Київщині. Фото: Київська обласна прокуратура

У цій же справі повідомлено про підозру старшому інспектору відділу технічного нагляду одного з управлінь КОДА за службову недбалість (ч. 1 ст. 367 Кримінального кодексу).

"Він не перевірив і підписав передані підрядником акти виконаних робіт у навчальному закладі в Броварському районі", — пояснили в прокуратурі.

Що відомо про перевірки процесів відбудови Київщини

Київська ОВА ініціює перевірку всіх тендерів та закупівель з відбудови інфраструктури регіону, аби виявити можливу корупцію. Правоохоронці перевірять кожну громаду, замовників, підрядників, які працювали над проєктами відновлення та здійснювали технічний нагляд.

На Київщині створять Каталог відновлення області. Будуть доступні дані про більше тисячі об'єктів, які відновлювали коштами з резервного держбюджету протягом 2022 року. Такий каталог має забезпечити більшу прозорість під час відбудови.

Станом на початок серпня 2023 року у Київській області відновили повністю та частково із забезпеченням життєдіяльності понад 12,5 тис. об'єктів, які були пошкоджені внаслідок російської військової агресії.

Джерело

Рейтинг
( Пока оценок нет )
PRO-KYIV.in.ua