У Києві з Алеї міст-героїв зникли Москва й Мінськ: Музей війни почав демонтаж радянських символів

Музей війни почав демонтаж радянських символів, 27 грудня 2024 рік. Facebook/Музей війни

27 грудня 2024 року Музей війни демонтував літери, якими викладені назви міст та зображення радянської медалі "Золота Зірка" на Алеї міст-героїв.

Про це йдеться на сторінці Музею війни у Facebook.

У музеї зазначили, що термін "Місто-Герой" у Радянському Союзі утвердився після Указу Президії Верховної Ради СРСР від 8 травня 1965 року і мав суто пропагандистську мету — утвердження тоталітарного режиму.

"Не було визначено жодних критеріїв щодо роботи комісій, які ухвалювали рішення про присвоєння звання "Місто-Герой". Відзначення міст мали хаотичний характер і використовувалися суто з ідеологічною метою — імплементацією міфу про "Велику Вітчизняну війну", — йдеться у повідомленні.

Що відомо про деколонізацію і дерусифікацію в Києві

26 квітня 2022 року в Києві демонтували радянський монумент під Аркою тоді ще "дружби народів". Гранітну стелу з багатофігурною групою, присвячену Переяславській Раді, планували розібрати згодом.

Саму Арку перейменували рішенням Київради 14 травня 2022 року. Тепер вона офіційно називається Арка Свободи українського народу. Тоді ж столичні депутати затвердили перелік понад 40 пам'ятників і пам'ятних знаків, які мали прибрати з вулиць і будівель столиці і передати до музею тоталітаризму.

Наприкінці квітня 2022 року Київська міська рада почала приймати пропозиції щодо перейменування міських об'єктів, які мають назви, пов'язані з Росією та Білоруссю. У запропонованому списку було 279 пунктів, зокрема вулиці, провулки, алеї, шосе, проспекти та станції метрополітену.

Київ став лідером серед українських міст за кількістю перейменованих вулиць і площ упродовж 2022 року.

1 серпня 2023 року в Києві з монумента "Батьківщина-Мати" зняли герб колишнього СРСР. Демонтаж та встановлення тризуба завершили до Дня Незалежності України.

У Києві створили мапу, де можна подивитись нові назви дерусифікованих вулиць та їхню історію. Близько 15% перейменувань пов'язані з українськими військовими, ще стільки ж з назвами місцевості. Найменший відсоток припадає на спортсменів і космонавтів.

На початку 2024 року в Києві з'явився сквер імені ізраїльської прем'єрки Голди Меїр і вулиця Кікабідзе. Ще кілька вулиць отримали нові назви. Зокрема, проспект Повітрофлотський став проспектом Повітряних Сил.

Читати ще

Читати ще

Тепер без Ковпака: у Києві у парку Слави демонтували погруддя радянських діячів

Читати ще

Понад пів мільйона гривень коштуватиме демонтаж горельєфа «Курська битва»: столичні музейники шукають підрядника

Читати ще

Пам’ятники Булгакову та Мануїльському можуть прибрати із вулиць Києва

Топ дня

Вулицями Києва пройшлася благодійна новорічна Маланка: колядники заспівали у барах, книгарнях і музеях міста Ексклюзивно 27 грудня, 20:55

КНУ звільнив викладача Василенка, який пожартував про «голодних» українок 27 грудня, 18:24

На Київщині завершують відновлення зруйнованого війною мосту на автодорозі, яка з’єднує столицю з кордоном ЄС 27 грудня, 15:51

Оформив собі фіктивну інвалідність і отримував пенсію: прокуратура підозрює посадовця КМДА 27 грудня, 15:41

Мінкульт наказав законсервувати будівництво меморіального комплексу Героїв Небесної Сотні. Що кажуть у музеї Ексклюзивно 27 грудня, 15:13

Вибір редакції

Кличко відповів, коли розблокують рух мостами під час тривог в Києві Ексклюзивно

На Київщині занепадає маєток, де жила українська письменниця Марко Вовчок. Будівля має статус пам’ятки

Бігли військові, спортсмени та робот-пес: у Києві провели благодійний забіг Run4Victory на підтримку Нацгвардії України

У Києві відкрилася виставка «Протест/архітектура. Барикади і намети: світ і Україна»

«Мій матч за героїв»: у Києві ветерани на протезах зіграли з зірками у футбол

Джерело

Рейтинг
( Пока оценок нет )
PRO-KYIV.in.ua