У Києві з’явиться центр підтримки дітей, які постраждали від насильства

Фото: Марина Хонда/Facebook

У Києві готується до відкриття спеціалізований центр для роботи з дітьми, які постраждали від насильства або стали свідками подібних злочинів. Про це повідомила заступниця голови Київської міської державної адміністрації Марина Хонда.

Центр захисту та підтримки дітей, які постраждали чи стали свідками насильства, у міжнародній практиці називається Барнахус. Як пояснила Марина Хонда, це — мультидисциплінарний заклад, який спеціалізується на роботі з дітьми, що отримали фізичні чи психологічні травми внаслідок насильства. Перевага закладу в тому, що крім дружнього опитування дітей, потерпілі також можуть отримати психологічну і навіть медичну допомогу.

Центр запрацює у Деснянському районі столиці. Нині всі основні ремонтні роботи завершені, необхідне обладнання встановлено. Фахівці закінчують налаштування операційної системи, а працівники завершують навчання, поінформувала заступниця голови КМДА.

За її словами, у Барнахусі у спеціальних умовах буде проводитися опитування дітей, що стали жертвами чи свідками злочинів, без повторного травмування. Запис опитування можна буде передавати до суду та слідчих органів, і він використовуватиметься надалі як доказ.

Крім того, у закладі працюватиме медичний кабінет, де здійснюватимуть медичний огляд для цілей судової медицини та надаватимуть терапевтичну допомогу.

Що відомо

  • У грудні 2021 року Київська міська державна адміністрація та Дитячий фонд ООН (ЮНІСЕФ) підписали Меморандум про співпрацю, який передбачає створення в Києві Центру захисту та підтримки дітей, які постраждали або стали свідками насильства за міжнародною моделлю Барнахус.
  • У червні 2021 року у Вінниці презентували перший в Україні центр захисту та соціально-психологічної підтримки дітей, які постраждали від насильства або стали його свідками.
  • У серпні 2021 року центр Барнахус відкрили в Тернополі.

Джерело

Рейтинг
( Пока оценок нет )
PRO-KYIV.in.ua