У Києві за самовільне будівництво і блокування входу в укриття судитимуть підрядника

Вхід в укриття у Києві. Фото: Київська міська прокуратура/Telegram. Фото: Київська міська прокуратура/Telegram

Голосіївська окружна прокуратура скерувала до суду звинувачення щодо керівника підрядної організації. Його судитимуть за самовільне будівництво та блокування входу до укриття. Про це повідомляє пресслужба Київської міської прокуратури.

Зазначається, що будівельна компанія у 2017 році уклала з КМДА договори про оренду двох земельних ділянок на вулиці Васильківській. Там почали будувати торгово-розважальний та спортивний комплекс з підземним паркінгом, кінотеатром та житловими будинками.

Правоохоронці з'ясували, що орендар вирішив захопити частину сусідньої ділянки, якою користується Національний центр Олександра Довженка.

"Надалі працівники підрядної організації заблокували вхід до розташованого на цій ділянці укриття, пошкодили комунікації та частково зруйнували перекриття, чим створили загрозу загибелі людей в умовах війни",— йдеться у повідомленні

Керівнику підрядної організації інкримінують одразу кілька статей Кримінального кодексу за обвинуваченням у сприянні в самовільному будівництві та створенні загрози загибелі людей в умовах збройної агресії РФ проти України (ч. 5 ст. 27, ч. 3 ст. 197-1, ч. 1 ст. 275 Кримінального кодексу України). Підозрюваному загрожує до трьох років позбавлення волі.

Раніше у цій же справі, зазначають, у столичній прокуратурі, скеровано до суду й звинувачення щодо ексдиректора компанії-забудовника.

Що відомо про проблеми з доступом до укриттів у Києві

Уночі 1 червня Росія завдала ракетного удару по Києву. Внаслідок цього у Деснянському районі столиці загинули троє людей: дві жінки і 9-річна дівчинка. Чоловік однієї з загиблих та жителі району стверджують, що укриття, де хотіли сховатися від обстрілу люди, було зачинене.

У столиці лише 15% укриттів придатні без зауважень, повідомив міністр з питань стратегічних галузей промисловості України Олександр Камишін за результатами перевірки стану укриттів у столиці.

Згодом міський голова столиці Віталій Кличко заявив, що у Києві, в районах, де немає укриттів, встановлять 250 модульних захисних споруд. Але спершу потрібно затвердити спеціальні стандарти на державному рівні.

Крім того, на базі Департаменту муніципальної безпеки КМДА вирішили сформувати 10 мобільних груп за участі громадських активістів, які перевірятимуть стан укриттів і доступ до них населення.

Спеціальна мапа укриттів є в додатку "Київ Цифровий". Розробники додали нову функцію: тепер у застосунку можна поскаржитись не лише на недоступні укриття, а й на їх незадовільний стан.

У Київській міській прокуратурі повідомили, що правоохоронці розслідують можливе розкрадання грошей, які були виділені на ремонт укриттів у столиці.

Джерело

Рейтинг
( Пока оценок нет )
PRO-KYIV.in.ua