У Києві запобігли незаконній приватизації Оболонського острова

Право власності на дамбу незаконно оформили на приватну компанію.

Острів знаходиться поряд із парком «Наталка» / фото ua.depositphotos.com

Правоохоронці спільно із КМДА запобігли незаконному відчуженню у приватну власність Оболонського острова площею 147,7 тис. кв.м, що розташований поряд зі столичним парком «Наталка».

Як розповіли в НАБУ, центральна колегія Мін’юсту задовольнила скаргу щодо скасування реєстрації острова за приватною компанією.

Детективи НАБУ втановили, що в 2019-2020 роках з власності територіальної громади м. Києва виведено гідротехнічну споруду «Дамба напірна-багатофункціональна», що розташована біля Оболонської набережної. Її площа, згідно з даними реєстру, складає 143 тис. кв.м, що майже збігається з площею території Оболонського острова (147,7 тис. кв.м).

Але право власності на дамбу незаконно оформили на приватну компанію. Водночас, відповідно до міського кадастру територія острова обліковується за комунальним підприємством «Плесо» і належить громаді Києва. Більш того, острів Оболонський включено до переліку територій, де має бути створено ландшафтний парк «Дніпровські острови».

«Після встановлення цих фактів, за ініціативи детективів НАБУ, було створено спільну з КМДА робочу групу, яка на підставі зібраних матеріалів розслідування підготувала скаргу щодо скасування реєстрації, яку врешті й задовольнив Мін’юст. Крім того, нотаріуса, причетного до цієї незаконної реєстрації, позбавили ліцензії, а іншому заборонили діяльність до з’ясування усіх обставин», — йдеться в повідомленні.

У Держгеокадастрі розповіли, хто має сьогодні доступ до відомостей про землю

Тищенка та ще двох нардепів викрили в брехні у деклараціях: забули про автівки та нерухомість

Кабмін затвердив перелік російського майна і активів в України, які будуть конфісковані

Як повідомляв УНІАН, за клопотанням прокурорів в управління АРМА передано корпоративні права на 350 млн грн торгово-розважального центру Ocean Plaza в Києві, кінцевим бенефіціарним власником якого є громадянин РФ з близького оточення очільника країни-агресора.

Гроші від діяльності ТРЦ отримували громадяни РФ, які у подальшому використовували їх для функціонування патронних заводів та забезпечення боєприпасами військових РФ на території України.

Джерело

Рейтинг
( Пока оценок нет )
Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
PRO-KYIV.in.ua