У Києві запрацював Центр захисту дітей за моделлю Барнахус

Фото: Влада Прізова / Суспільне

У Києві відкрився Центр захисту та соціально-психологічної підтримки для дітей, які постраждали або стали свідками насильства за моделлю БарнахусБарнахус (або у перекладі «дім дитини») – це міждисциплінарний спеціалізований заклад, що створюється для проведення процесуальних дій з урахуванням відповідних положень Кримінального процесуального кодексу України в дружньому до дитини середовищі та в умовах, які мінімізують наслідки її травматизації, а також надання комплексної соціальної, психологічної, правової, медичної інших видів допомоги і послуг дітям – потерпілим та свідкам у провадженнях щодо кримінальних правопорушень, пов’язаних з насильством. Вперше модель була реалізована у 1998 році Ісландією, а потім й іншими країнами Північної Європи. Про це повідомляє кореспондентка Суспільного.

Центр Барнахус призначений для опитування дитини, яка постраждала від насильства або була свідком насильницьких дій. Тут вона не бачить кривдника, його адвокатів, суддю та слідчого. З дитиною працюють таким чином, щоб вона не отримала додаткову травму, розповідає заступниця голови КМДА Марина Хонда.

Фото: Влада Прізова / Суспільне

"Сама система, можливості фіксації роботи з дитиною, медичний огляд, відповідає всім європейським стандартам. І по суті забезпечує комфортність самій дитині", – пояснює Хонда.

У першій кімнаті центру дитина знайомиться з психологом, де можна погратися, помалювати або поїсти.

Фото: Влада Прізова / Суспільне

У другій кімнаті відбувається опитування. Тут є камери відеоспостереження, які записують та транслюють опитування у зал судового засідання та іншу кімнату центру. Його проводить психолог, який через гарнітуру чує запитання від слідчого. Опитування не може тривати більше години та за бажанням дитини можна зробити перерву у будь-який момент.

Фото: Влада Прізова / Суспільне

Також у центрі є медкабінет, де дитина може пройти медичний огляд. Виконавча директорка міжнародного благодійного фонду "Українська фундація громадського здоров'я" Галина Скіпальська розповіла, що це вже четвертий Барнахус в Україні.

Фото: Влада Прізова / Суспільне

"У Барнхаусі у Вінницькій області за 2021-2022 рік провели вже 17 допитів, на листопад заплановано вже 2 допити. У Тернопільській області за цей рік проведено 13 допитів. Одна дитина отримала консультації психолога без проведення процесуальних дій", – розповіла Скіпальська.

У Миколаєві такий центр відкрили в грудні, проте зараз через складні воєнні дії він не працює. Проте ще на початку війни команда змогла провести один допит у лютому.

Що відомо

  • У червні 2021 року у Вінниці презентували перший в Україні центр захисту та соціально-психологічної підтримки дітей, які постраждали від насильства або стали його свідками. Створений він за моделю Барнхаус, тобто в одному місці дитина отримує соціальну, психологічну, правову та медичну допомогу.

Джерело

Рейтинг
( Пока оценок нет )
PRO-KYIV.in.ua