Вибухотехнічна служба. Фото (ілюстративне) Нацполіція
Деснянська окружна прокуратура повідомила про підозру 40-річному чоловіку. Його звинувачують у неправдивому повідомленні стосовно замінування будівельно-господарського гіпермаркету у столиці.
Про це повідомляє пресслужба Київської міської прокуратури.
Зазначається, що 12 вересня 2023 року на спецлінію "102" надійшло повідомлення про замінування складських приміщень будівельного гіпермаркету по вул. Віскозній у Києві. Під час перевірки приміщень, а також прилеглої до них території, вибухових пристроїв та вибухонебезпечних речовин не виявили.
"У подальшому правоохоронці встановили особу "мінера". Ним виявився 40-річний мешканець Деснянського району столиці, який з власного мобільного телефону здійснив хибне повідомлення про замінування",— йдеться у повідомленні.
У прокуратурі поінформували, що підозрюваного затримали і з'ясували, що він раніше уже притягувався до кримінальної відповідальності за вчинення аналогічних правопорушень. За ч.1 ст.25Завідомо неправдиве повідомлення про підготовку вибуху, який загрожує загибеллю людей чи іншими тяжкими наслідками Кримінального кодексу України йому загрожує до шести років позбавлення волі.
Що відомо про неправдиві повідомлення про замінування у Києві та області
Від початку цього навчального року у Києві та області прокотилася хвиля повідомлень про замінування освітніх закладів. 1 вересня до столичної поліції надходила інформація щодо замінування усіх середніх шкіл, розташованих у місті. Після перевірки вибухівку не знайшли.
4 вересня поліцію повідомили про замінування усіх торгово-розважальних центрів Києва. Окрім того, вночі поліція отримала повідомлення щодо замінування всіх вокзалів Києва та деяких медичних закладів. Усі повідомлення виявилася неправдивими.
У Білій Церкві на Київщині 4 вересня поліцейські перевіряють повідомлення про замінування школи
Усі ліцеї в Броварах на Київщині 4 вересня навчатимуться онлайн через отримані повідомлення з погрозами про можливе замінування. У обласній поліції повідомили, що на електронні адреси шкіл надійшов анонімний лист про замінування навчальних закладів. Усіх дітей та персонал евакуювали, а фахівці перевіряють приміщення та прилеглу територію.
У серпні у Броварах на Київщині затримали місцеву жительку, яка повідомила про начебто замінування райуправління поліції. До цього жінка кілька разів дзвонила в поліцію і заявляла про вибухівку в адмінбудівлях. Псевдомінерці загрожує до 8 років в'язниці.
У липні в Києві поліція отримала повідомлення про замінування лікарні швидкої медичної допомоги у Деснянському районі. Заклад перевірили вибухотехніки. Небезпечних речовин не виявили.
13 липня через фейкове повідомлення про вибухівку у Бучі евакуйовували персонал та пацієнтів з Ірпінської центральної міської лікарні.
У столиці затримали чоловіка, який "замінував" Центральний залізничний вокзал.
Перед судом постане киянин, якого обвинувачують у двох епізодах завідомо неправдивих повідомлень про підготовку вибуху в Офісі Президента. Свої дії обвинувачений пояснив невдоволенням через відключення електроенергії.
Президент Володимир Зеленський раніше заявив, що переважна частина неправдивих повідомлень про "мінування" шкіл і дитсадків у Києві та в інших регіонах надходили з ОРДЛО та Криму, тимчасово окупованих Російською Федерацією.