Фото: УНІАН
Правоохоронці Києва затримали чотирьох чоловіків, яких підозрюють у шахрайстві. Вони під приводом інтернет-продажів ошукували громадян в різних регіонах України. Про це повідомляє пресслужба Київської міської прокуратури.
Підозрювані створили інтернет-магазини, де розміщували оголошення про продаж техніки (мобільних телефонів, комп’ютерів, ноутбуків тощо). Покупці, які бажали отримати товар, повинні були заповнити анкету на сайті та обов’язково оплатити товар у повному обсязі.
Після отримання коштів зловмисники не виходили на зв’язок, товар не відправляли або ж надсилали неналежної якості.
Від шахрайських дій постраждали понад 70 громадян з різних регіонів України. Проте, за попередніми даними кількість ошуканих може становити більше ніж 300.
Учасників схеми затримали за статтею 190 ч. 3 КК УкраїниШахрайство, вчинене у великих розмірах, або шляхом незаконних операцій з використанням електронно-обчислювальної техніки, карається позбавленням волі на строк до восьми років. про шахрайство. До того ж під час обшуків в одного з чоловіків правоохоронці виявили набої до зброї.
Підозрюваним повідомлено про підозру та направлено до суду клопотання про обрання їм запобіжних заходів у вигляді тримання під вартою.
"Звертаємо увагу громадян, які придбали товар на веб-сайтах "usasklad.com.ua" або "ukrainebuy.com.ua" та у подальшому його не отримали, проінформуйте про такі факти окружну прокуратуру", — застерігають правоохоронці.
Фото: Пресслужба Київської міської прокуратури / Telegram
Що відомо про фейкові інтернет-магазини в Україні
На Сумщині перед судом постануть троє людей за шахрайство. За версією слідства, вони створювали у соціальній мережі фейкові інтернет-магазини.
Правоохоронці в Одесі затримали 33-річного чоловіка, який перебував у державному розшуку. Його підозрюють у шахрайстві на понад пів мільйона гривень. За версією слідства, чоловік входив до складу групи людей, які "продавали" на інтернет-майданчиках неіснуючу мототехніку та комплектуючі до комп’ютерів.
У Дніпрі викрили організовану групу, учасники якої через інтернет-магазини у соцмережі продавали людям неіснуючі товари. За даними слідства, вони розміщували оголошення про начебто продаж брендового жіночого одягу, взуття та аксесуарів. Після одержання від покупців грошового переказу, зловмисники товар не відправляли.