У Києві знову прискорилось підняття рівня води

У Києві знову прискорилось підняття рівня води

Фото: КМВА Підтоплені приватні ділянки в районі Осокорків

Затоплення заплави піднялося до 60 сантиметрів. Але промислові об’єкти і житлові масиві Києва поза загрозою підтоплення, стверджує влада.

У межах Києва прискорилось зростання води у Дніпрі. Станом на ранок у четвер, 4 травня, він зріс ще на 9 сантиметрів у порівнянні з учорашнім днем, повідомила Київська міська військова адміністрація.

«Станом на 10:00  рівень води річки Дніпро у Києві біля моста Метро становить 9 309см (за Балтійською системою висот). Температура води: 14°C. В порівнянні з попереднім днем, рівень водопілля піднявся на 9 см. До показників критичного рівня ще понад 1 м», – йдеться у повідомленні..

Зазначено, що аварійних підтоплень по місту Києву не зафіксовано. Рівень небезпеки гідрологічних явищ залишається І (жовтий). При цьому утримується затоплення заплави шаром близько 60 см. Залишаються підтопленими заплавні території – острови у парку Муромець, Гідропарк, Труханів острів, Галерна затока, Корчувате, приватні ділянки в районі Осокорків.

Промислові об’єкти і житлові масиві міста поза загрозою підтоплення. Влада продовжує моніторинг цьогорічного водопілля.

Загалом у семи областях України залишаються підтопленими 614 дворогосподарств та 90 будинків, повідомила ДСНС.

За останню добу спостерігається тенденція щодо зниження рівня води у річках. Залишаються підтопленими 614 дворогосподарств (Чернігівська – 204, Запорізька – 180, Черкаська – 104, Дніпропетровська – 59, Полтавська – 35, Кіровоградська – 25 та Київська – 7 ) та 90 будинків (Черкаська – 36, Дніпропетровська – 27, Кіровоградська – 25, Чернігівська – 2), – повідомили у відомстві.

Зазначається, що у Волинській, Рівненській та Черкаській областях наразі підтоплено 14 тис. 789 га сільськогосподарських угідь. Також порушено транспортне сполучення до 26 населених пунктів Чернігівщини.

За добу підрозділи ДСНС перевезли 61 особу, відкачали 1449 м куб. води (від початку робіт 109 тис. 373 м куб.). До робіт залучалося 36 осіб та 21 од. техніки.

Водночас, за інформацією Гідрометеорологічного центру, спостерігається сезонне підвищення рівня води у межах річок Віть, Дніпро, Десна, Сейм, Сож, Прип’ять, Горинь та Західний Буг на території дев’яти областей: Волинської, Дніпропетровської, Київської, Кіровоградської, Рівненської, Полтавської, Черкаської, Запорізької та Чернігівської.

Раніше синоптики попереджали, що внаслідок ймовірних значних опадів, в Україні можлива друга хвиля повені наприкінці квітня чи початку травня. Але вчора в Укргідроенерго заявили, що друга хвиля водопілля слабша за попередню.

Джерело

Рейтинг
( Пока оценок нет )
PRO-KYIV.in.ua