У КМВА погодили виділення фінансування на збереження озера Синє на Виноградарі

Озеро Синє у Києві. Фото: Олександр Возний / Facebook

Київська міська військова адміністрація погодила розподіл коштів на відновлення озера Синє у мікрорайоні Виноградар. Готуються відповідні документи. Усі витрати на розчищення і оновлення водойми контролюватимуть екоактивісти.

Про це повідомив у Telegram начальник КМВА Сергій Попко.

За його словами, військова адміністрація півтора місяця тому провела обстеження водойми, детально вивчали плани відновлення озера.

Затримку з виділенням фінансування Сергій Попко пояснив необхідністю аналізу всіх документів, аби не допустити зловживань використання бюджетних коштів під час війни.

Як нагадали в КМВА, за планом відновлення, озеро Синє — одне з найбільших у Києві — мають розчистити та поглибити, створити навколо водойми пляж і парк з велосипедними та біговими доріжками.

Що відомо про план збереження озера Синє у Києві

Синє озеро — безстічне озеро на південній околиці Пуща-Водицького лісу, на західній околиці житлового масиву Виноградар. За легендою воно утворилося ще в льодовиковий період. Доказом цієї версії є наявність на дні так званого синього мулу, який і надає воді синюватий відтінок.

За останні 40 років водойма обміліла. На її відновлення з коштів Київського природоохоронного фонду планується виділити 35 млн гривень. Таку ініціативу раніше підтримали екологічна та бюджетна комісія Київської міської ради.

Документи про розподіл коштів відправили на підпис до КМВА. Без погодження військової адміністрації роботи на озері не починають. Синє озеро мають розчистити на глибину 5 метрів, аби наповнити його ґрунтовими водами. Також хочуть зміцнити частини берегової лінії габіонами, аби у воду не сповзав ґрунт.

Джерело

Рейтинг
( Пока оценок нет )
PRO-KYIV.in.ua