Фотовиставку демонструють у галереї XYZ у центрі Лондона. Фото: БФ «Peli can live»
Серію фото про життя в українській столиці, а також про та відновлення родин, що втратили будинки в Чернігівській області представила українська режисерка та фотографка Люба Боброва.
Люба Боброва презентувала проникливу розповідь про стійкість і адаптацію у своїй першій фотовиставці, яка включає серії «Адаптація» та «Blackouts». Виставка відкрилася 16 січня в галереї XYZ у центрі Лондона.
Фотографії висвітлюють життя і адаптацію українців до складних умов спричинених російським вторгненням в Україну. Виставка також спрямована на підтримку українців. Зокрема через збір коштів для проєкту «ЗновуВдома», який допомагає відновлювати життя та домівки, зруйновані війною.
Люба Боброва під час презентації своєї першої фотовиставки
«Ми раді приймати першу виставку фотографій від талановитої Люби Бобрової. Її наративи з технічною майстерністю та великим серцем показують життя, змінені війною. Її голос як митця є надзвичайно важливим і показує, як мистецтво може впливати на суспільство, розповідаючи історії, що об’єднують нас проти жахів людства», — зазначила Деміан Рейн від імені XYZ (благодійний арт-проєкт A Muse Charity for the Arts).
«Адаптація», серія фотографій, досліджує дві українські родини, які намагаються розпочати нове життя, зруйноване російськими ракетами. Серія демонструє руїни їхніх колишніх домівок та життя в нових будинках, отриманих в рамках проєкту «Home Again».
«Blackouts» документує щоденну стійкість українців на тлі відключень електроенергії, спричинених ударами по інфраструктурі. Серія з дванадцяти фотографій, зроблена в підземному торговельному центрі під час вимушеного відключення світла в Києві, демонструє моменти повсякденного життя, яке продовжується попри виклики війни.
«Серію „Відключення“ я зняла у підземному торговельному центрі в Києві під час одного з блекаутів. Попри повну темряву, люди продовжують виконувати свої щоденні завдання зокрема покупки. Вони ходять з ліхтариками на телефонах, обирають одяг чи купують необхідні речі. Темрява їх не лякає, і між клієнтами та персоналом є довіра. Вони намагаються адаптуватися до нових складних умов, не втрачаючи сили та надії», — ділиться Люба Боброва.
Люба Боброва на відкритті своєї першої фотовиставки
Юлія Поліщук, яка є кураторкою виставки, зазначила, що у своїй роботі Люба Боброва виходять за межі простого документування — це свідчення незламного людського духу, яке фіксує стійкість, адаптацію та тиху, але непохитну силу українського народу. Через об’єктив Люби показані історії, які світ не може ігнорувати — історії мужності серед руйнувань і надії в умовах неймовірних труднощів.
«Люба перетворила біль на глобальний заклик до дії, нагадуючи про нашу спільну людяність і відповідальність за те, щоб ніхто не був змушений адаптуватися до неприйнятного. Через свої фотографії вона увічнює стійкість українського народу та закликає світ об’єднатися заради миру, відновлення та майбутнього, де творчість процвітає без війни», — наголосила кураторка.
Паралельно із виставкою у залі демонструвався фільм-розповідь про цей проєкт. Його також зняла і змонтувала талановита дівчина.
Люба Боброва, яка зараз навчається на програмі «Контент, Медіа та Кіновиробництво» у MetFilm School. Окрім навчання, вона працює і волонтерить у сфері як оператор-постановниця, оператор камери та фотографка, створюючи впливові наративи через фотографію та короткометражні кінопроєкти.
Виставку підтримав благодійний фонд «Peli can live», Ротарі-клуб «Київ Столиця» та Ротарі Академія української культури та мистецтва. Партнер з фандрайзигу Гілфорд Шантріз Ротарі Клуб (Guildford Chantries Rotary Club).
Нагадаємо, зимою 2022-2023 років фонд «Peli can live» допоміг зібрати кошти та закупити пелети для обігріву оранжерей Національного ботанічного саду імені М.М. Гришка НАН України.
Наталка МАРКІВ