«У нас в руках скальпель, а з тієї сторони — сокира»: військовий про відмінність системи «Атлас» від російських аналогів

Військовий зазначив, що їх бригада вже має позитивний досвід застосування цієї системи.

Управління засобами системи може здійснюватися з будь-якого куточку України / фото Kvertus

Забезпечення всій смуги оборони долученням до системи «Атлас» дозволить зберегти життя українських воїнів. Кардинальна відмінність від російських аналогів систем РЕБ і РЕР в науковій складовій, яка дозволяє захищати піхоту і броню, при цьому даючи літати нашим дронам. Таку думку в етері телемарафону висловив начальник служби радіоелектронної боротьби 18-ї Словʼянської бригади Нацгвардії Андрій Безсонов (позивний «Дунай»).

«У себе в бригаді ми вже почали розгортання цієї системи. Маємо позитивний досвід застосування, є певна ефективність. Нажаль, я не можу говорити про конкретні цифри, але виглядає все дуже перспективно», — акцентував Безсонов.

Військовий зазначив, що не може висвітлювати деталі, але реалізація системи «Атлас» — це «новий ковток свіжого повітря радіоелектронної боротьби».

Відео дня

«Ми йдемо від якихось умовних «килимових» бомбардувань до точкової роботи. Що, перш за все, дозволяє ефективно виконувати бойові завдання нашій малій авіації — дронам. Які не тільки нищать ворога, а й виконують розвідувальні завдання, підтримують наші війська на передній лінії фронту», — додав Безсонов. 

За словами військового, якщо порівняти російські аналоги систем РЕБ і РЕР з українськими, які будуть реалізуватись за цією програмою, то кардинальна відмінність в науковій складовій. Він сказав:

«Умовно кажучи, у нас в руках скальпель, а з тієї сторони — сокира. Ми можемо захищати нашу піхоту і нашу броню, при цьому даючи літати нашим дронам. І це дуже важливо. Ця система в нас працює вже декілька місяців, на нашій ділянці фронту. Якщо узагальнити, то в нас у рази скоротився відсоток результативних ударів російських дронів. Ця система не просто зберігає нашу техніку, а реально рятує життя. Тобто, чим більше щільність таких систем буде на лінії боєзіткнення, тим більше небо буде виглядати спокійним».

Безсонов додав, оперативне управління засобами системи може здійснюватися з будь-якого куточку України і це дуже важливий фактор

«Завдяки тому що в цій системі реалізовано дистанційне керування, фактично ми оператора можемо сховати де завгодно… дуже далеко від лінії фронту. І він буде захищений, і буде поза досяжністю ударів російських окупаційних військ. Засоби системи, які знаходяться на лінії боєзіткнення, потребують мінімум уваги. Буквально мінімального обслуговування, такого як живлення і заходів маскування. Управління безпосередньо знаходиться далеко у захищеному місті. Це реально дуже важливо», — підкреслив військовий.

Система «Атлас» — що відомо

Як раніше повідомляв УНІАН, в Україні створюють потужну систему захисту від російських БПЛА для військових на передовій та у близькій до лінії фронту зоні, яка має протяжність більш ніж 1300 км. Йдеться про систему «Атлас» — трансформацію оборонних ініціатив національного масштабу, яка передбачає інтеграцію різних інноваційних технологій.

Defence Express писав, що експерти розробили систему, яка передбачає спільну та одночасну роботу систем РЕР і РЕБ та  синхронізацію системи з власними дронами. Одна система забезпечує 25-50 км підвищеної безпеки на лінії бойового зіткнення. Серед основних переваг: віддалена керованість; більший радіус дії; відсутність китайських та іноземних технологій; ефективна перешкода, непомітна для ворожих РЕР; триваліша робота та захист від поломки.

Проєкт «Атлас» оцінюється у 5,2 млрд.грн. і створюється за підтримки кластера для розвитку Defense Tech в Україні Brave1.

Джерело

Рейтинг
( Пока оценок нет )
PRO-KYIV.in.ua