Квіти і сльози — у Бучі згадують загиблих від рук росіян. Фото: Бучанська міська рада, фб
Минає три роки визволення Бучі від російської окупації, у місті з квітами та лампадками йдуть до Алеї Героїв, щоб вшанувати тих, хто заплатив життям за звільнення міста від окупантів та містян, які стали невинними жертвами воєнних злочинів з рф.
Бучанці зібралися на Алеї Героїв, щоб віддати шану тим, хто ціною власного життя боронив нашу землю від російських загарбників.
Це було три роки тому.
33 дні окупації. Понад 1400 смертей, із них 37 дитячих. Понад 175 людей знайдено в братських могилах і камерах тортур. Дев’ять тисяч російських воєнних злочинів.
Тут родини загиблих воїнів, з ними працівники структурних підрозділів Бучанської міської ради та небайдужі громадяни вшанували хвилиною мовчання тих, хто віддав своє життя за свободу України.
Мер міста Бучі Анатолій Федорук, представники міської влади на Алеї Героїв.Анатолій
«Важко усвідомити біль родин, які втратили своїх близьких. Їхній подвиг — навіки в історії. Ми не забудемо і не пробачимо. Вклоняємося пам’яті кожного загиблого захисника», — наголосив Бучанський міський голова Анатолій Федорук.
Він нагадав, що 306 захисників і захисниць за весь період війни віддали найцінніше, віддали своє життя. І сьогоднішній день, попри те, що він є урочистий і піднесений, тому що це день звільнення Бучі, в місті починають із вшанування наших героїв.
«Ми усвідомлюємо, що жодні слова, жодні промови, не втішать, а тим більше не повернуть найріднішу людину до родини. Цей день є дійсно особливим», — сказав міський голова Анатолій Федорук.
Військові згадують побратимів, що віддали життя з звільнення Київщини.
У Храмі Святого Андрія Первозванного відбулася «Молитва за мир».
До жителів також звернувся очільник Київської обласної військової адміністрації Микола Калашник.
«Шановні захисники і захисниці, родини загиблих, вся бучанська громада — ви є символом незламності, сили духу, міцності, ви є прикладом для всього цивілізованого світу. Сили духу, яка не дала можливості ворогу захопити і тримати ваше місто, вашу громаду, наш регіон і всю країну. В них не вдалося здійснити плани, які вони ставили перед собою, завдяки згуртованості, єднанню і вірі в світле майбутнє», — сказав Калашник.
Хрести на могилах, в яких лежать люди, що могли б жити, якби не російська агресія.
Пам’ять про полеглих Героїв — це вогонь, який ми маємо передавати з покоління у покоління. Бо поки ми пам‘ятаємо — їхній подвиг житиме вічно.
Кожному ж кого згадати у ці дні у Бучі та на Київщині.
Читайте також:
«У Бучі відкрили меморіальний інтерактивний комплекс „561. Не забудемо. Не пробачимо“. ВІДЕО».
«У Бучі окупанти вбили понад 1400 людей, — Зеленський».
«Бучанська різанина — #BuchaMassacre: вивезли вже 500 тіл, але точна кількість жертв досі невідома».
Ольга СКОТНІКОВА