У Протасовому Яру почали демонтаж історичної будівлі

Фото: Антон Короб/Facebook

У Києві у Протасовому Яру на вулиці Федорова, 28 розпочалися демонтаж будинку початку ХХ століття без обов’язкових для цього документів. Про це повідомив волонтер Дмитро Петров.

За його словами, роботи проводяться без паспорту об’єкту, карти порушення благоустрою та погодження Міністерства культури та інформаційної політики на будівельні роботи в Центральному ареалі Києва.

Фото: Антон Короб/Facebook

Одноповерховий будинок за адресною вул. Федорова, 28 початково було зведено 1907 року для насосної станції для нової Товарної станції, розповідає краєзнавець Антон Короб.

Комплекс станції — є визначною пам’яткою архітектури та історії, яка відображає стан індустріального розвитку Києва початку ХХ століття.

Окрема споруда для насосної станції була збудована на березі ріки Либідь. Фасади будівлі опоряджені цегляним декором.

Світлина 22. 04. 2018. Фото: Антон Короб/Facebook

«На жаль, через недогляд бюрократів увесь унікальний комплекс не ввійшов до переліку пам‘яток. Лише контора Товарної станції (пам’ятка місцевого значення) та «особняк» —насправді будинок для керівництва (щойновиявлена пам’ятка) — отримали статус. Поза списком опинилися унікальні пакгаузи, будинок для кондукторів на Ямській та будівля насосної станції», — зазначає краєзнавець.

Що відомо

  • 6 серпня у центрі Києва на вулиці Олеся Гончара, 60, де розташована садиба Лапинської, почали розбирати частину архітектурної пам’ятки — 110-річний місток. Станом на ранок 11 серпня роботи зупинені.

Рейтинг
( Пока оценок нет )
Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
PRO-KYIV.in.ua