У школах Київщини з’явиться посада «спеціаліст із безпеки»: деталі проєкту

Клас у школі. Ілюстративне фото: pixabay

Київщина стала учасницею експериментального проєкту "Спеціаліст із безпеки в освітньому середовищі". Його мета — виявляти та усувати загрози безпеці школярів. Для цього у закладах освіти регіону запровадять відповідну посаду.

Про це інформує Київська обласна військова адміністрація.

Пілотний проєкт реалізують одразу кілька відомств — МВС, Нацполіція, ДСНС, Міністерство освіти. Долучились також Освітній омбудсмен, Всеукраїнська асоціація об'єднаних територіальних громад, Асоціація міст України, громадська організація "Безпечний освітній простір" за підтримки Дитячого фонду ООН (UNICEF Ukraine).

Спочатку новації впровадять у 5 територіальних громадах Київщини — Пірнівській (Вишгородського району), Гатненській (Фастівського району), Калитянській (Броварського району), Маловільшанській та Гребінківській громадах (Білоцерківського району).

Спеціаліст із безпеки працюватиме у закладах загальної середньої освіти і професійно-технічної освіти. Він має піклуватися про безпеку учасників освітнього процесу. Нова посада передбачає тісну взаємодію з поліцією, рятувальниками, органами місцевого самоврядування, батьківськими комітетами та громадськими організаціями.

Фахівці мають пройти спецпідготовку за відповідною програмою на базі освітніх закладів у структурі МВС. Претенденти на посаду можуть заповнити заявку за посиланням.

Загалом до проєкту долучилися 39 територіальних громад із 17 областей України.

Що відомо про посилення заходів безпеки дітей на Київщині під час війни

Минулого року Уряд ініціював створення "Класів безпеки" у школах. Дітей навчають правилам пожежної, мінної безпеки та цивільного захисту, знайомлять з алгоритмом дій у разі виникнення надзвичайних ситуацій. На кінець навчального року у на Київщині діяли 42 "Класи безпеки".

На Київщині за школами, які працювали офлайн або за змішаною системою, закріпили наряди поліції. У разі обстрілів російськими військами закладів освіти, вони повинні прибувати для надання невідкладної допомоги.

У вересні минулого року у КМДА оголосили, що всі столичні школи пильнуватиме "Муніципальна охорона". Святошинський район став першим, де вона запрацювала.

У понад 450 столичних закладах освіти посилять заходи безпеки. Над цим працюватимуть спільно "Муніципальна охорона" і державна Поліція охорони. Мова про облаштування укриттів і систем відеонагляду.

Джерело

Рейтинг
( Пока оценок нет )
PRO-KYIV.in.ua