Софіївський собор. Фото: Борис Корпусенко
Українок та іноземних діячок, які за понад два воєнні роки стали справжніми берегинями для переселенців, людей у прифронтових регіонах, для поранених на полі бою, а також відстоювали інтереси України у міжнародних організаціях, відзначать премією «Берегиня людства».
Перша урочиста церемонія нагородження Міжнародною жіночою премією «Берегиня Людства», яка вшановує жінок, що мають значний вплив на суспільство, сприяють розвитку України та наближають нашу Перемогу, пройде 31 березня у Софіївському соборі Національного історико-культурного заповідника Софія Київська.
«Єднання епох» — гасло Премії, яке підкреслює роль жінки у творенні історії, від минулого до майбутнього,
Організатори заходу вирішили вшанувати визначних жінок світу та України, які своєю діяльністю змінюють державу, підтримують її в складні часи та сприяють її розвитку.
«Берегиня людства» має історичну основу — нагороди названі на честь видатних жінок Київської Русі, які мали глобальний вплив на політику, культуру та благодійність.
Висока відзнака акцентує на історичному значенні України у формуванні Європи, адже всі європейські монархії мали родинні зв’язки з Київською Руссю-Україною.
Номінації премії:
- «Впливова жінка світу» — за глобальний політичний та суспільний внесок (на честь Анни Ярославни).
- «Благодійність і меценатство» — за підтримку тих, хто потребує допомоги (на честь Анастасії Ярославни).
- «Велич просвітництва» — за розвиток культурної спадщини та внесок в освіту, науку та спорт (на честь Єлизавети Ярославни та Агати Ярославни).
- «Незламна українка» — за мужність і відданість Батьківщини (на честь княгині Ольги).
«Війна, волонтерство, допомога, дипломатія, культурне співробітництво і формування іміджу України у світі, підтримка України за її межами, материнство — напрямків діяльності та покликань у сучасної жінки безліч. Вона має неабияку силу та йде за викликами сучасності. Проте мета у кожної з нас нині одна — підтримка фронту та невпинна праця на Перемогу. Тому ми вручимо нашу премію видатним жінкам України та світу, які роблять все заради щасливого майбутнього», — зазначила Тетяна Забавська, директорка ГО «Оберіг людства».
Премією нагороджується:
1. Наталка Цмоць, Надзвичайна і Повноважна Посолка Канади в Україні,
2. Раїса Шматко, активна громадська діячка, волонтерка, голова ГО Всеукраїнський жіночий рух «За вільну Україну»,
3. Ірина Никорак, засновниця соціального проєкту із забезпечення жінок-військовослужбовців якісною жіночою формою ArmWomenNow («Озброїмо жінок зараз»),
4. Ірина Тарасова, психоаналітика-конфліктолог, директорка Центру вирішення конфліктів Ірини Тарасової,
5. Марина Байдюк, президентка американської благодійної організації «United Help Ukraine»,
6. Оксана Тихоненко, генеральна директорка і керуюча партнерка мережі ресторанів «Євразія»,
7. Неля Куковальська — генеральна директорка Національного історико-культурного заповідника Софія Київська,
8. Людмила Онофрієсе, засновниця та керівниця БО БТ «Інститут жіночої народної дипломатії»,
9. Тата Кеплер, відома волонтерка, керівниця фонду «Птахи»,
10. Елена Летісія Тереса Мікусінскі, Надзвичайна і Повноважна Посолка Аргентини в Україні,
11. Наталія Нагорна, військова журналістка телеканалу «1+1»,
12. К’яра Децці Бардескі, очолює Бюро ЮНЕСКО в Україні з жовтня 2022 року. Вона має понад 22 роки професійного досвіду роботи в Організації, переважно у нестабільних державах та під час надзвичайних ситуацій.
Організатори Міжнародної жіночої премії «Берегиня людства» — Тетяна Забавська, очільниця ГО «Оберіг людства», за участі й Асоціація мистецтвознавців, експертів, оцінювачів та реставраторів.
Серед запрошених гостей представники дипломатичного корпусу, політики, посли іноземних держав, впливові діячки світової арени, жінки-волонтерки, які своєю самовідданою працею наближають нашу Перемогу.
Вручення премії «Берегиня людства» відбудеться 31 березня о 17:00 у Софіївському Соборі (вул.Володимирська, 24)
Ведучі церемонії: теле- та радіоведуча Анна Заклецька та журналіст і радіоведучий Денис Денисенко.
На заході своїм виступом порадує легендарний Національний заслужений академічний український народний хор України імені Григорія Верьовки.
А також виставка жіночих нагород та відзнак відомого фалериста Олександра Сопова.
Ця подія стане знаковою, об’єднуючи історію, культуру та сучасність, демонструючи, що роль жінки у формуванні світової спільноти є надзвичайно важливою.
Читайте також:
«Президент України Володимир Зеленський затвердив цьогорічних лауреатів Національної премії України імені Тараса Шевченка, кандидатури яких йому рекомендував Комітет премії».
Ольга СКОТНІКОВА