У столиці з’явилася вулиця на честь «Привида Києва»

Полковник Олександр Оксанченко. Фотоколаж Повітряного командування «Центр»/Facebook

У Шевченківському районі Києва вулицю Огарьова перейменували на честь полковника Олександра Оксанченка. Це льотчик 831 бригади тактичної авіації, Герой України, оборонець столиці і один із "Привидів Києва".

Про це повідомляє Повітряне командування "Центр".

"Таким чином на засіданні Київської міської ради депутати підтримали ініціативу містян та військовослужбовців-авіаторів, які давно просили столичну владу вшанувати Героя. Вони перейменували одну зі зросійщених вулиць Огарьова на Оксанченка", — йдеться у повідомленні.

У Повітряному командуванні зазначають, що полковник Олександр Оксанченко льотчик першого класу, інструктор та учасник багатьох міжнародних авіашоу.

З початком повномасштабної війни з Росією він одним з перших піднявся в небо на захист України. Як найбільш досвідчений повітряний ас, долучився до оборони Києва у перші дні. Але загинув в одному із важких повітряних боїв з переважаючими силами росіян.

Напередодні, 18 січня, Київрада перейменувала 29 об'єктів в межах дерусифікації та з метою увіковічення українських героїв.

Що відомо про дерусифікацію і декомунізацію в Києві

Наприкінці квітня 2022 року Київська міська рада почала приймати пропозиції щодо перейменування міських об'єктів, які мають назви, пов'язані з Росією та Білоруссю. У запропонованому списку було 279 пунктів, зокрема вулиці, провулки, алеї, шосе, проспекти та станції метрополітену.

Київ став лідером серед українських міст за кількістю перейменованих вулиць і площ упродовж 2022 року.

У межах дерусифікації депутати Київради 18 травня 2023 року підтримали перейменування 23 вулиць, назви яких пов'язані з Росією та її сателітами. Зокрема, у Києві відтепер є вулиці Рея Бредбері, Вінстона Черчилля, провулок Джорджа Орвелла.

У Києві створили мапу, де можна подивитись нові назви дерусифікованих вулиць та їхню історію. Близько 15% перейменувань пов'язані з українськими військовими, ще стільки ж з назвами місцевості. Найменший відсоток припадає на спортсменів і космонавтів.

У столиці 26 квітня 2022 року демонтували радянський монумент під Аркою дружби народів, саму арку перейменували. Тепер вона офіційно називається Арка Свободи українського народу.

1 серпня у Києві з монумента "Батьківщина-Мати" зняли герб колишнього СРСР. Демонтаж та встановлення тризуба завершили до Дня Незалежності України.

Загалом у Києві демонтували понад 60 пам'ятних об'єктів, які пов'язані з історією та культурою РФ або СРСР.

Джерело

Рейтинг
( Пока оценок нет )
PRO-KYIV.in.ua