Фото: Театр на лівому березі
Колектив Театру драми і комедії на Лівому березі виступив із заявою щодо актуалізації проблем сексуального домагання, цькування та використання службовою особою влади всупереч інтересам служби.
Театральна та мистецька спільнота проявила усвідомлення того, що відбувається за лаштунками у театрі та у виші, що готує майбутніх акторів і режисерів.
Ситуація із проявами сексуальних домагань, як виявилось, була відома, але про неї мовчали. Аж поки 20 січня одна зі студенток не виклала у ютьюбі анонімне відео.
У ролику студентка ділиться особистою історією непристойних пропозицій з доку директора-худрука та викладача Андрія Білоуса. Це запустило скандал у мистецькому середовищі.
Сьогодні із заявою до КМДА про відсторонення Білоуса від виконання службових обов’язків, звернулась частина Молодого театру.
Їх підтримали колеги.
В якості цитати до звернення колектив Театру драми і комедії на Лівому березі навів слова Блеза Паскаля:
«Справедливість без сили безпомічна; сила без справедливості деспотична».
Йдеться про те, що цінності мають проявлятися та підтверджуватися діями.
«Ми — колектив Театру на Лівому березі, відстоюємо рівність, суб’єктність та справедливість, а тому категорично засуджуємо вчинення насильницьких дій, гендерно зумовленого насилля та будь-якого порушення міжнародного гуманітарного права та прав людини», — поширив у Фейсбуці свою позицію Театр.
Актори та режисери зазначили, що «правоохоронна система не завжди може (чи не завжди хоче) належним чином реагувати на протиправні дії суб’єктів влади та притягувати кривдників до відповідальності, через відсутність чітких механізмів, а також через досі популярну культуру зґвалтування, всі ми маємо чітко і голосно відповісти на події, які спостерігаємо сьогодні».
Театр заявив, що йдеться про чергову актуалізацію проблем «сексуального домагання, цькування та використання службовою особою влади всупереч інтересам служби з боку викладача Київського національного університету ім. Івана Карпенка-Карого та директора-художнього керівника Київського національного академічного Молодого театру — Андрія Білоуса та інших викладачів та викладачок».
На думку команди Театру драми та комедії на Лівому березі, поняття влади пов’язане з відповідальністю і правами, а тому вони засуджують «використання влади з метою маніпуляцій та як примусу до підкорення і будь-якого тиску».
У театрі зазначили, що підтримують постраждалих і дякують за сміливість говорити. У заяві йдеться про усвідомлення того, що суспільство має створювати та посилювати механізми захисту жертв насилля, цькування, газлайтингу. Тому Театр закликав до об’єднання заради змін.
«Вечірній Київ» писав сьогодні, що у соцмережах з’явилась заява до КМДА: у Молодому театрі просять усунути з посади директора та худрука Андрія Білоуса.
Ольга СКОТНІКОВА