
Після атаки — будинок по вулиці 15 Квітня у Тернополі, кули влучила російська ракета. Фото: ДСНС
У Тернополі шукають чоловіка, який врятував людей із палаючого будинку на вулиці 15 Квітня.
У Будинок по вулиці 15 Квітня19 листопада прилетіла російська ракета. Міський голова Сергій Надал розповів у своєму телеграм-каналі:
«Хтось з тернополян приніс будівельну драбину до палаючого будинку. За свідченнями очевидців, чоловік облив себе водою і поліз драбиною на поверхи рятувати людей, витяг дівчину і жінку, по його драбині вилізли сусіди».
Журналісти видання «20 хвилин» дізнались, що це був Володимир Колодій, мешканець Тернополя.

Володимир Колодій рятував людей з палаючого будинку у Тернополі. Фото: скрин відео
«Він розповів, що першими на допомогу кликали рідні: батьки дружини, її сестра та племінниця.
«Тієї ночі мені подзвонила теща: „Рятуй нас, ми горимо…“. Коли я прибіг на місце, там стояла одна пожежна машина, у дворі горіли машини, все вибухало. Дуже багато загиблих людей лежало під будинком. І в епіцентрі були перший, другий та третій поверхи. Там, де наші рідні», — розповів ЗМІ чоловік.
Він облив себе водою, приставив драбину, яку помітив біля розбитої котельні, і почав підійматися до палаючих квартир.
«Він координував евакуацію: «Кричав, щоб люди виходили на балкони, обливалися водою і світити ліхтариком».
Завдяки його діям вдалося евакуювати літніх сусідів та інших мешканців будинку. 14-річну племінницю Анастасію вже прооперували та перевезли до лікарні у Львові, мама дружини перебуває у реанімації Тернополя. Тіла тестя та своячки досі не знайдено», — пише Ірина Бєлякова з сайту «20 хвилин».
Вже згодом мер Тернополя оновив інформацію:
«Дякую усім, хто надсилали повідомлення. Героїв не один, а кілька. Які рятували жінок, дітей, літніх людей. Хлопців обливалися водою і знову йшли в палаючий будинок.
Кожний тернополянин, кожний українець дякує вам! Дякуємо від всього нашого міста, від кожної нашої родини кожному рятувальнику, медику, правоохоронцю за порятунок постраждалих!»
Читайте також:
«Тернопіль: рятувальники завершили пошукові роботи після російської атаки».
Ольга СКОТНІКОВА
