У Ворзелі планують створити Французький квартал

Проєкт французького кварталу у Ворзелі Фото: Анатолій Федорук/Telegram

У Бучанському районі на Київщині президент Архітектурної асоціації АМО Мартін Дюплант'є презентував проєкт сучасного культурного простору у Ворзелі. Про це повідомляє мер Бучі Анатолій Федорук у Telegram.

За його словами, кілька місяців група французьких архітекторів працює над концепцією розвитку частини Ворзеля, яку планують розвивати як культурно-освітній простір.

Він зауважив, що хоче зберегти та відреставрувати Уваровський дім, що знаходиться у Ворзелі. А також збудувати новий корпус школи №10 та дошкільного навчального закладу, що був зруйнований під час повномасштабного вторгнення російських військ.

У свою чергу, для зміцнення українсько-французької дружби архітектор Мартін Дюплант'є запропонував збудувати сучасний культурний простір. І наразі представив новий проєкт.

"Запропонована нова будівля поєднує в собі сучасні рішення для таких просторів з традиційними для Ворзеля дерев‘яними елементами.  Фінансування домовилися шукати разом. Розраховуємо, що ідея такого кварталу сподобається і мешканцям Ворзеля, і тим громадянам Франції, які мають бажання підтримати нашу громаду у відбудові",— каже Федорук.

Що відомо про міжнародну допомогу Київщині

Ірпінська громада отримала від Іспанії мобільний пункт обігріву. Іспанська благодійна організація World Central Kitchen на чолі із Хосе Андресом після звільнення Ірпеня готували гарячі обіди для жителів, а потім — і для мешканців "Залізного містечка" та модульного містечка "Дубки".

Директорка-розпорядниця Міжнародного валютого фонду Крісталіна Георгієва, після відвідин Ірпеня на Київщині, пообіцяла сприяти тому, щоб місто отримало допомогу і якнайшвидше відновилося після повномасштабного вторгнення російських військ.

Київщину відвідав губернатор міста Сен-Жермен-ан-Ле Арно Перікар. З керівництвом області обговорили, зокрема, допомогу Франції у відновленні пошкодженої внаслідок війни інфраструктури. Також у майбутньому розглянуть можливість запровадження нових проєктів у культурній і туристичній галузях.

Посольство України в Чехії передало місту Ірпінь Київської області чотири генератори. Два з них отримали школи, один віддали КП "Теплоенергопостач" і ще один — КП "Ірпіньводоканал".

Угорець Іван Ондраш Бояр зібрав кошти на 13 генераторів для жителів Київщини та особисто привіз їх до області. Зокрема, три генератори отримала Ірпінська громада.

Північна екологічна фінансова корпорація (Nefco), яка належить п'яти скандинавським країнам, виділила 50 млн євро на відновлення інфраструктури деокупованих міст Київської області.

Джерело

Рейтинг
( Пока оценок нет )
PRO-KYIV.in.ua