У YASNO розповіли, на скільки кияни зменшили споживання електроенергії

Школяр робить уроки без світла, в Києві. 11 жовтня 2022 року. Фото: УНІАН

Кияни зменшили споживання електроенергії щонайменше на третину. Це вдалося завдяки відключенням світла та економному використанню приладів містянами.

Про це повідомив гендиректор компанії YASNO Сергій Коваленко у Facebook.

Він наголосив, що економити важливо, оскільки це суттєво допомагає енергосистемі функціонувати. Київ нині продовжує жити і працювати у графіках, хоча обмеження незначно виросли.

"Це пов'язано з тим, що на вулиці похолоднішало. На додачу зараз зросла кількість локальних аварій, тому прошу бути уважними й акуратно користуватися електроприладами", — зазначив Коваленко.

Також він навів статистику споживання киянами електроенергії: у жовтні 2022 року воно зменшилось на 19%, а в листопаді – на 28%, порівнюючи із цими ж місяцями у 2021-му. Проте ці цифри будуть більшими, якщо усі містяни вчасно передаватимуть показання лічильників.

"Зараз сюди включена значна частина нарахувань "по середньому" споживанню – саме такий метод розрахунку використовують, якщо клієнт не передав показання", – йдеться в повідомленні.

Що відомо про відключення електроенергії у Києві та області

З 14:00 3 січня Київ повернувся до стабілізаційних графіків відключення електроенергії. За словами гендиректора YASNO Сергія Коваленка, якщо не буде нових атак Росії на критичну інфраструктуру, екстрених вимкнень не планується.

На Київщині також з 3 січня запровадили нові графіки стабілізаційних відключень електроенергії. Складаються вони з трьох категорій.

Вдень 29 грудня у Києві 40% жителів були без електроенергії після масованої атаки РФ. Увечері гендиректор енергокомпанії Yasno Сергій Коваленко зробив оптимістичний прогноз про те, що Київ може невдовзі повернутися до "дообстрільного" рівня електропостачання.

На Різдво 25 грудня українці були зі світлом, проте 26 грудня через перевищення лімітів споживання у Києві та Київській області діяли аварійні відключення.

Згодом у компанії YASNO повідомили, що в Київ хоча має обмеження, проте отримує стабільні обсяги електроенергії.

У КМДА заявили, що у столиці ситуація з електроенергією залишається складною. Продовжуються екстрені відключення світла і в таких реаліях кияни житимуть протягом всієї зими.

Джерело

Рейтинг
( Пока оценок нет )
PRO-KYIV.in.ua