У заповіднику Києво-Печерська лавра повідомили, скільки споруд повернули

У заповіднику Києво-Печерська лавра повідомили, скільки споруд повернули

Фото: Києво-Печерська лавра Влада за згодою громадян посилює контроль над церквою з метою національної безпеки

Господарський суд Києва зобов’язав Свято-Успенську Києво-Печерську Лавру (Чоловічий монастир) УПЦ повернути заповіднику Києво-Печерська лавра майно Нижньої Лаври. Йдеться про 79 об’єктів.

Під контроль Національного заповідника «Києво-Печерська лавра» вже повернуто 11 споруд на території Нижньої лаври. Ще приблизно 30 залишаються ув монастиря Української православної церкви (Московського патріархату). Про це у суботу, 12 серпня, розповів виконувач обов’язків генерального директора заповідника Максим Остапенко у коментарі Укрінформу.

«Заповідник передав монастирю 79 об’єктів. Але значна частина з них — це замощення, печери, підземні споруди, фортечні мури, підпірні стінки, архітектурні форми. Лише 40-42 об’єкти — це повноцінні споруди: житлові, технічні, релігійні. З цих 40 об’єктів ми 11 повернули в користування заповідника та повністю їх контролюємо. Близько 30 об’єктів ще залишилося», — сказав він.

За словами Остапенка, під контроль наразі взяті приміщення, які використовували для виробництва, торгівлі, ресторанів чи кафе.

«Подібна діяльність не була передбачена договором між УПЦ МП і заповідником, тому ці об’єкти використовуються невідомими особами і точно не відповідають цілям заповідника і монастиря», — підкреслив Остапенко. 

Він же пояснив, що об’єкти, де проживають монахи або здійснюється служба поки що не забиратимуть.

«Допоки рішення суду не набуде чинності, у нас немає на це правових підстав», — наголосив в.о. гендиректора.

Нагадаємо, Національний заповідник Києво-Печерська лавра оголосив про розірвання договору про оренду з УПЦ МП з 29 березня, проте тривалий час невідомі особи зачиняли приміщення лаври зсередини та перешкоджали початку діяльності комісії з інвентаризації майна.

Остання служба МП у Лаврі: сварки та наративи РФ

Джерело

Рейтинг
( Пока оценок нет )
PRO-KYIV.in.ua