У застосунку «Київ Цифровий» можна пройти опитування щодо ментального здоров’я

Мобільний додаток «Київ Цифровий». Фото: Юрій Свиридюк/Суспільне

У застосунку "Київ Цифровий" розпочалося опитування щодо ментального здоров'я жителів. Його мета — оцінити стан здоров'я киян та визначити на скільки він змінився.

Про це повідомляє пресслужба Київської міської державної адміністрації із посиланням на заступницю голови Київської міської державної адміністрації Марину Хонду.

Зазначається, що результати минулорічного дослідження через сервіс Київ Цифровий показали, що за допомогою психологів зверталися менш як 3%. Інше дослідження, проведене Центром стресостійкості Києва, показало:

  • для 11% респондентів послуги фахівця з ментального здоров'я занадто дорогі
  • понад 7% жителів не знають, де їх можна отримати послуги психолога
  • найчастіше люди йшли до рідних та друзів — понад 70% та понад 50% відповідно.

"Дані опитувань допомогли створити нові програми та сервіси психологічної підтримки. Зокрема, отримати безоплатну психологічну допомогу можна в Київському міському Центрі гендерної рівності, запобігання та протидії насильству, а також у "Київ Мілітарі Хаб". Цьогорічне дослідження допоможе визначити, чи змінився ментальний стан людей та якими способами вони зміцнюють свою стресостійкість", — сказала Хонда.

Відповісти на питання можна в застосунку Київ Цифровий в розділі "Електронна демократія" — "Опитування" — "Опитування про психологічний стан". Там необхідно переглянути перелік питань і натиснути кнопку "Взяти участь". Орієнтовний час, який знадобиться — 2 хвилини. Опитування триватиме до 2 травня.

Що відомо про психологічну допомогу в Києві та області

В Ірпені відкрили Денний центр підтримки дітей та сімей, що постраждали від війни. Заклад надаватиме соціальну та психологічну підтримку переселенцям, а також дітям і дорослим, які пережили бойові дії. У Бучанській громаді впроваджують перший на Київщині комплексний Центр надання соціальних послуг з формування життєстійкості.

За ініціативи оборонців Маріуполя у столиці відкрили простір для спілкування, консультування та реабілітації визволених з полону захисників та захисниць.

На правому березі столиці для жінок і дівчат запрацював простір "Вільна". Він організований на базі Київського міського Центру гендерної рівності, запобігання та протидії насильству.

Ще у місті є Кризовий центр "Соціотерапія", де допомагають людям з гострим стресовим станом, спричиненим війною. Звернутися по допомогу може кожен, хто цього потребує.

Минулого року у столиці відкрили перший в Україні Центр стресостійкості. Його фахівці надають психологічну підтримку зокрема демобілізованим військовим, членам їхніх родин. А також працівникам, які під час війни забезпечують життєдіяльність міста.

Також у Києві працюють п'ять мобільних бригад, які надають соціально-психологічну допомогу постраждалим від домашнього насильства. Функціонує і Центр допомоги врятованим, де люди, які виїхали з зони активних бойових дій чи окупованих територій, можуть отримати комплексну соціально-психологічну підтримку.

Загалом в Україні збільшується попит на психологічну та психіатричну допомогу, тому Національна служба здоров'я України разом з ВООЗ розробляла новий пакет послуг, щоб пацієнти могли отримувати консультації та психологічну допомогу на первинному рівні, у свого сімейного лікаря, терапевта, педіатра.

Станом на січень 2024 року майже 1500 столичних лікарів первинної ланки пройшли навчання за спеціалізованою програмою ВООЗ та готові консультувати пацієнтів щодо ментального здоров'я. Нововведення запровадили і на Київщині — 46 закладів первинної меддомоги надаватимуть допомогу дорослим і дітям із психічними розладами.

Психологи кажуть, що через воєнні дії люди відчувають більший стрес, хоч проблеми, з якими звертаються, ті самі, що були й до війни, але стали "яскравіше виражені".

Читати ще

Читати ще У Києві до кінця року запустять платформу з підтримки ментального здоров’я: як вона працюватиме

Топ дня

Загиблі і травмовані: на трасі Іванків-Радомишль маршрутка звалилася у прірву Доповнено 22 квітня, 10:52

Київська область передала майже 130 генераторів для Харківщини — Кравченко 21 квітня, 15:24

«Мовчання та полон вбивають»: у Києві відбулася акція на підтримку військовополонених 21 квітня, 14:13

Весняна толока: у Києві прибрали майже 7500 кубічних метрів сміття 21 квітня, 12:08

У Києві багатоповерхівки облаштують пандусами. Кияни можуть подавати заявки. Куди звертатися 20 квітня, 14:01

Вибір редакції

У Києво-Печерській Лаврі оцифрували Церкву Спаса на Берестові з давньоруськими фресками

Акцент на лікуванні контузій і психотравм: київський реабілітаційний центр «Лісова поляна» співпрацюватиме з МОЗ

«Зберегти й розвиватися в умовах війни»: у Києві відзначають розвиток культурної сфери

У Києві хочуть знести садибу Зеленських

У Києві з приходом тепла активізувалися кліщі: як вберегти домашніх тварин від укусів — поради ветеринарів

Джерело

Рейтинг
( Пока оценок нет )
PRO-KYIV.in.ua