Учені розповіли, чи здатні тварини вивчити «мову» іншого виду

Маленький чорний птах з Африки здатен імітувати звуки інших тварин заради власної вигоди.

За словами вчених, серед тварин є свої «поліглоти» / фото — Unsplash

Кожен вид тварин має свою особливу манеру спілкування. Наприклад, слони вітають один одного, плескаючи вухами і видаючи буркітливі звуки, а кашалоти змінюють свої клацаючі звуки залежно від контексту розмови. Проте далеко не всі люди знають, чи здатні тварини вивчити «мову» іншого виду.

У Live Science повідомили, що серед тварин є ті, хто вчаться розуміти представників інших видів і навіть «говорити їхніми мовами». Вони здатні видавати звуки і сигнали, які відрізняються від їхніх власних.

«Мова — це свого роду специфічна для виду система спілкування для людей», — розповів журналістам професор еволюційної антропології в Цюрихському університеті Саймон В. Таунсенд.

Відео дня

За його словами, під час вивчення тварин учені натомість вивчають конкретні особливості спілкування, наприклад, певний звук, що має певне значення, а не використовують орієнтовані на людину терміни, такі як «мова».

Зазначається, що коли справа доходить до сприйняття звуків інших видів, птахи є одними з найбільш вивчених тварин. Одне дослідження міграції співочих птахів показало, що поодинокі птахи можуть розуміти крики інших видів птахів на своєму шляху міграції.

«Ми, по суті, шукали невипадковість, шукали закономірності у вокалізаціях», — поділився перший автор дослідження і доцент кафедри природних ресурсів і наук про навколишнє середовище в Університеті Іллінойсу в Урбані-Шампейні Бенджамін Ван Дорен.

Під час спостереження за різними видами птахів учені помітили, що міжвидова комунікація існує. Проте їм не вдалося з’ясувати, що саме «говорили» птахи.

«Логічно замислитися над питанням, чи існують соціальні зв’язки між видами. Я думаю, що ці крики можуть містити більше інформації, ніж ми розуміємо наразі», — підкреслив Ван Дорен.

У виданні додали, що у вивченні «мови» важливе не тільки розуміння того, що чуєш, а також уміння говорити нею. Тут досягає успіху маленький чорний птах дронго, який мешкає в Африці.

Викладач біології в Університеті Капілано в Канаді Томас Флауер вивчав цих птахів у польових умовах, коли вони слідували за зграєю сурикатів. Він розповів, що у дронго є звичка слідувати за іншими тваринами в надії вкрасти трохи їхньої їжі.

Флауер одного разу помітив, як ці птахи використовували свої власні сигнали тривоги, які говорили про наближення хижака. Так вони залякували сурикатів і заганяли їх у нори, щоб схопити залишки їжі.

«Але ця стратегія зрештою призводить до ситуації, схожої на ту, коли хлопчик кричав «Вовки!»», — додав Флауер.

Читайте також:

Унікальне явище: у США акула дала потомство, попри відсутність самців

Незвичайна знахідка показала, чим харчувалися риби 66 мільйонів років тому

Чому кажани сплять догори ногами: біологи пояснили загадкову особливість цих ссавців

Проте це не єдиний «фокус» дронго. Флавер зазначив, що ці птахи вчаться копіювати крики тривоги інших тварин для власної вигоди.

За словами викладача, він досі не бачив доказів того, що молоді дронго розуміють, що вони обманюють інших тварин. Проте він упевнений, що ці птахи демонструють деякі ознаки навчання «мови».

Інші факти про тварин

Раніше вчені розповіли про найрозумнішу змію у світі. За їхніми словами, королівські кобри досить полохливі й обережні.

Крім того, біолог розповів про краба, який «захоплює» планету. Він загрожує рослинам, а також сприяє ерозії та погіршенню клімату.

Джерело

Рейтинг
( Пока оценок нет )
PRO-KYIV.in.ua