Учені розповіли, як перший ядерний вибух призвів до відкриття рідкісної форми матерії

У майбутньому вчені зможуть точніше визначати історію та характер ядерних вибухів.

Перший у світі ядерний вибух допоміг дослідникам зробити важливе відкриття / фото — wikimedia.org

16 липня 1945 року США провели перше у світі випробування ядерної зброї. Воно відбулося в пустелі Нью-Мексико і стало переломним моментом в історії не тільки через його глибокі наслідки для ведення війни, а й через несподіване наукове відкриття, до якого воно призвело, пише The Daily Galaxy.

Зазначається, що після цього ядерного випробування було створено рідкісну форму матерії, відому як квазікристали. Через 80 років дослідження скла тринітиту, що утворилося внаслідок злиття міді, матеріалів вежі та пустельного піску під час вибуху, дали вченим нові уявлення про екстремальні явища в атомній фізиці та утворенні мінералів.

У своєму дослідженні вчені розповіли, що їм вдалося виявити квазікристали в червоному тринітиті. За їхніми словами, це дає рідкісну можливість зазирнути у високоенергетичні наслідки ядерних вибухів.

Відео дня

У виданні нагадали, що після вибуху тринітит (склоподібний матеріал) зазвичай має зелений колір через сплавлення піску та міді. Тому відкриття квазікристалів у червоному тринітиті, який поглинув більше міді через свій склад, стало доволі несподіваним.

Науковці пояснили, чому розуміння квазікристалів має велике значення. На відміну від типових кристалів, у яких атоми розташовані в повторюваних візерунках, квазікристали демонструють неповторювані візерунки, які не дотримуються традиційних правил симетрії.

Ця характеристика змушувала вчених колись вважати їх неможливими для природного утворення. Проте 1984 року вчені створили їх у лабораторних умовах.

Важливим відкриттям стало те, що квазікристали можуть утворюватися і в травматичних умовах ядерного вибуху. У цьому заслуга екстремальних температур і тиску.

Читайте також:

Учені знайшли родовище торію вартістю 178 мільярдів доларів: де воно розташоване

Вчені створили батарейку, яка працює 5700 років без підзарядки

Рівень вуглекислого газу досяг найвищого рівня за всю історію людства: чим це загрожує

Також важливим є те, що вчені в майбутньому зможуть визначати історію і характер ядерних вибухів завдяки квазікристалам. Традиційні методи аналізу ядерних випробувань засновані на виявленні радіоактивних уламків і газів, але ці сліди з часом розпадаються, що робить їх менш надійними для довгострокових досліджень.

Як СРСР створив озеро вибухом ядерної бомби

Нагадаємо, що 1965 року СРСР здійснив підземний ядерний вибух на північному сході Казахстану, внаслідок якого утворився кратер завглибшки 100 метрів і завширшки 400 метрів. Саме він згодом заповнився водою і перетворився на озеро Чаган.

Вибух став лише одним із численних, які проводилися на північному сході Казахстану протягом десятиліть. Територія навколо Семея була головною зоною випробувань ядерної зброї в СРСР.

Джерело

Рейтинг
( Пока оценок нет )
PRO-KYIV.in.ua