Учені зробили несподіване відкриття про поведінку динозаврів та їхні місця проживання

Доісторичні звірі збиралися на околицях лагун, подібно до того, як тварини збираються біля водопоїв у наші дні.

Сліди засвідчили те, що незалежно від домінування, м’ясоїдні тероподи та рослиноїдні зауроподи зазвичай проводили час у лагунах / фото — pixabay.com

На острові Скай вчені виявили нові відбитки динозаврів. Вони свідчать про те, що травоїдні та м’ясоїдні види співіснували в прісноводних лагунах близько 167 мільйонів років тому, пише The Independent.

Зазначається, що команда вчених з Единбурзького університету проаналізувала 131 відбиток у Прінс-Чарльз-Пойнт на півострові Троттерніш, виявивши свідчення існування різноманітної екосистеми. У своєму дослідженні вони розповіли, що серед слідів були рідкісні відбитки мегалозаврів поряд із відбитками рослиноїдних зауроподів.

За словами дослідників, це місце дає захоплююче уявлення про екологічні уподобання та поведінку динозаврів середньоюрського періоду. Аналіз різноспрямованих слідів і ходи дозволили їм припустити, що доісторичні звірі збиралися на околицях лагун, подібно до того, як тварини збираються біля водопоїв у наші дні.

Відео дня

Також учені розповіли, що сліди засвідчили те, що незалежно від домінування, м’ясоїдні тероподи і рослиноїдні зауроподи зазвичай проводили час у лагунах, а не на відкритих сухих ділянках.

Читайте також:

Як першим ссавцям вдалося вижити в добу динозаврів: вчені назвали ключ до успіху

Археологи виявили 62-мільйонні рештки ссавця, який може бути давнім родичем людини

У Китаї вчені відкрили раніше невідомий вид отруйного скорпіона-гіганта

«Відбитки в Принц Чарльз-Пойнт дають захопливе уявлення про поведінку та розподіл у навколишньому середовищі м’ясоїдних тероподів і рослиноїдних довгошиїх зауроподів у важливий період їхньої еволюції», — поділився керівник дослідження Тоун Блейкслі.

Інші дослідження динозаврів

Раніше в Монголії виявили рештки нового виду динозаврів, який мав лише два пазурі. За словами вчених, знайти екземпляр лише з двома пальцями/кігтями ніхто не очікував.

Крім того, науковці, ймовірно, розгадали головну загадку про епоху динозаврів. Учені зрозуміли, де варто шукати втрачену ланку еволюційного дерева динозаврів.

Джерело

Рейтинг
( Пока оценок нет )
PRO-KYIV.in.ua