Вага бойової частини FP-5 удвічі більша за середній показник серед наявних крилатих ракет.
FP-5 здатна атакувати цілі на відстані до 3000 км / фото — Milanion Group
На виставці IDEX-2025 компанія Milanion Group, яка, зокрема, постачає зброю Україні, представила свою нову розробку — далекобійну крилату ракету FP-5. Вона дозволяє наносити удари по глибоких тилах ворога бойовою частиною вагою 1000 кг, пише Defense Express.
Зазначається, що вага бойової частини FP-5 вдвічі більша за середній показник серед наявних крилатих ракет. Наприклад, в американських Tomahawk вона становить 450 кг. Ба більше, нова ракета має дальність польоту до 3000 км.
У виданні підкреслили, що стартова вага FP-5 становить 6 тонн, а розмах фіксованого крила сягає 6 метрів. Також крилата ракета має заявлену крейсерську швидкість у 850-900 км/год, а час у повітрі — до 4 годин.
Відео дня
Крім того, передбачена система наведення на ціль, яка працює за допомогою супутникової навігації і стійка до РЕБ. Незважаючи на це, FP-5 має досить просту конструкцію, додали у виданні. Крило не складається, а запуск здійснюється з направляючої, а не транспортно-пускового контейнера.
Також у виданні звернули увагу на те, що підготовка до запуску FP-5 довга порівняно з іншими аналогічними крилатими ракетами. Вона займає від 20 до 40 хвилин. Проте в Milanion Group заявили, що можуть виробляти понад 50 таких ракет щомісяця.
У виданні вважають, що FP-5 можуть оснастити турбореактивним двигуном. Через це виникає питання про те, де взяти таку кількість досить потужних двигунів.
Читайте також:
Чи зможе Європа замінити Україні допомогу США: думка аналітиків
Росія озброїла «Шахеди» 90 кг вибухівки: авіаксперт припустив, як це вдалося
Снаряди, ракети та РСЗВ: у Defense Express розповіли про зброю, яку КНДР може передати РФ
У виданні нагадали, що Milanion Group здебільшого спеціалізується на дронах. У 2021 році компанія демонструвала свою наземну платформу AGEMA 8×8 в Україні та уклала з «Українською бронетехнікою» угоду про співпрацю.
Крилаті ракети — інші новини
Раніше головний редактор Defense Express Олег Катков розповів, як можна переробити бомби JSOW на крилаті ракети для ударів по Москві. Переробити готові вироби легше, ніж створювати все з нуля.
Крім того, у січні український пілот F-16 збив 6 крилатих ракет за один бойовий виліт. Пілот розповів, як відпрацював того дня.