Україна має повне право: у Єврокомісії прокоментували інциденти на російських аеродромах

У ЄС заявили, що Євросоюз та держави-члени підтримують Україну різними засобами: фінансовими, економічними та військовими.

Ілюстрація REUTERS

У Європейській комісії відреагували на інформацію про інциденти на двох аеродромах під російською Рязанню та в Енгельсі.

На брифінгу в Брюсселі речник зовнішньополітичної служби ЄС Петер Стано, зазначив, що ЄС завжди утримуються від коментування розвитку подій на полі бою, однак йому є що сказати.

Так, речник наголосив, що Україна має повне право на оборону у незаконній агресивній війні.

Відео дня

«Україна веде законну оборонну війну. Україна переживає жорстоку незаконну атаку. Україна має абсолютне право, що зафіксовано також у міжнародному праві, захищатись від цієї агресії, захищати свій народ та свої території. Тому Євросоюз та держави-члени підтримують Україну різними засобами: фінансовими, економічними та військовими», — заявив Стано.

«Бавовна» на авіабазах РФ

В ніч на 5 грудня «бавовна» сталася під Рязанню та в Енгельсі, що розташований у Саратовській області РФ. За словами росіян, аеродром, який розташований на відстані понад 800 км від України, атакували дрони.

Внаслідок атаки були пошкоджені два літаки Ту-95, які раніше брали участь у масованих ракетних ударах по Україні. Зокрема, атакували крилатими ракетами Дніпро, Івано-Франківськ, Луцьк, Одесу та інші міста.

Водночас у ЗСУ заявили, що ще «нічого не починали».

«Сталися «хлопки», які все частіше на території Росії відбуваються. Як би ворог не хотів — ми ще нічого не починали. Ось так можна охарактеризувати ці події. Їм треба почухати потилицю, подумати, а як і хто це зробив, як це відбулося? Знайти винних. Може, це займе деякий час. Тривожний для них сигнал», — сказав спікер Командування Повітряних сил ЗСУ Юрій Ігнат.

Джерело

Рейтинг
( Пока оценок нет )
PRO-KYIV.in.ua