Обмін полоненими відбувся за посередництва Обʼєднаних Арабських Еміратів
Сьогоднішній обмін є вже пʼятим у цьому році та 64-им від початку повномасштабного вторгнення / колааж УНІАН, фото t.me/V_Zelenskiy_official
Україна та Росія провели масштабний обмін військовополоненими. З російської неволі додому повернулися 205 українських бійців. Про це повідомив у Телеграм президент Володимир Зеленський.
«Сьогодні Україна повернула 205 воїнів. Молоді хлопці й дорослі чоловіки з майже всіх видів і родів військ. Захисники Маріуполя та оборонці всієї лінії фронту», — наголосив Зеленський.
За його словами, полонені воїни «були розкидані по багатьох російських регіонах, увʼязнені тюремною системою з єдиним завданням: знущання і знищення людяності».
Відео дня
«Ми повернули їх. І я дякую всім, хто працював над цим обміном. Дякую партнерам, передусім Обʼєднаним Арабським Еміратам, за посередництво й допомогу. Дякую тим, хто небайдужий і продовжує говорити про українців у полоні», — додав глава держави.
Як повідомляє Координаційний штаб з питань поводження з військовополоненими, серед звільнених воїнів — представники Збройних Сил України, зокрема Військово-морських сил, Повітряних сил, Десантно-штурмових військ, Сил ТрО, а також Національної гвардії України та Державної прикордонної служби України.
Читайте також:
«Схудли на 20-30 кг»: колаборант поскаржився на їжу в колонії
Що буде за СЗЧ з 1 травня: хто може отримати догану, а кому «світить» термін
У ЄС анонсували рішення щодо долі біженців з України
Зокрема, додому повертаються троє українських офіцерів та 202 солдати і сержанти.
«Визволені Захисники обороняли Україну на Донецькому та Луганському напрямках, на Запоріжжі та Харківщині, у Херсонській, Сумській та Київській областях, а також Захисники з гарнізону Маріуполя», — уточнюється у повідомленні.
Також сказано, що сьогоднішній обмін є вже пʼятим у цьому році та 64-им від початку повномасштабного вторгнення.
«Загалом в межах перемовного процесу та обмінів з березня 2022 року Координаційним штабом визволено 4757 українських громадян», — додано у повідомленні.
Разом з тим, усім звільненим буде надано медичну допомогу та лікування, необхідні речі, одяг, засоби гігієни на перший час. Також будуть здійснені виплати грошового забезпечення за час перебування в полоні та одноразова матеріальна допомога.
«Визволені Оборонці матимуть змогу пройти реабілітацію та реінтеграцію після тривалої ізоляції у російській неволі», — підкреслюється у повідомленні.
Як уточнив Уповноважений Верховної Ради України з прав людини Дмитро Лубінець, багато оборонців перебували в полоні з початку повномасштабного вторгнення, серед них є повернені тяжкохворі та поранені.
© фото t.me/V_Zelenskiy_official
© фото t.me/V_Zelenskiy_official
© фото t.me/V_Zelenskiy_official
© фото t.me/V_Zelenskiy_official
© фото t.me/V_Zelenskiy_official
© фото t.me/V_Zelenskiy_official
© фото t.me/V_Zelenskiy_official
© фото t.me/V_Zelenskiy_official
Попередній обмін полоненими
Як повідомляв УНІАН, попередній обмін полоненими відбувся 19 квітня 2025 року. В Україну з російського полону тоді повернулося 277 наших захисників.
Координаційний штаб з питань поводження з військовополоненими зазначав, що 246 воїнів повернено в рамках обміну полоненими, а ще 31 людину вдалося визволити поза обміном. Більшість з тих, кого вдалося повернути – це молодь після 2000 року народження.
В Міністерстві внутрішніх справ України зазначали, що найстаршому серед звільнених захисників з російського полону — бійцю Національної гвардії — якраз незабаром мав виповнитися 61 рік. В той же час наймолодшому серед оборонців було на момент звільнення 20 років.