Україна створила морський дрон, який поміщається у ванній: Forbes назвав його особливості

Цей безпілотник може переносити на собі інші дрони.

За словами аналітиків, «Урсула», ймовірно, призначений більше для роботи на річках / скриншот

Винахід «Урсула» став останнім поповненням українського флоту безпілотних катерів. Маючи довжину лише один метр, він може бути найменшим у світі авіаносцем, який перевозить дрони для розвідувальних або атакувальних місій. Про це пише Forbes.

«Урсула» є меншим за розміром, порівняно з іншими морськими дронами, однак він може подорожувати вгору по річках та через болотисту місцевість, а також завдати удару по окупантах у багатьох нових місцях.

«Багатоцільове судно «Урсула» може бути оснащене датчиками для здійснення річкового патрулювання або невеликим вибуховим зарядом для самогубних атак на ворожі човни», — підкреслили у матеріалі.

Відео дня

Водночас на відео, яке опублікували у соцмережах, не показано, як дрон злітає з човна, а також немає жодних інших подробиць, тому проєкт може перебувати на ранній стадії розробки. 

«Однак подібні безпілотні катери або надводні кораблі без екіпажу (Uncrewed Surface Vessels, USV) вже експлуатуються, і запуск безпілотників з надводних кораблів вже є стандартною практикою», — зауважили у Forbes.

Своєю чергою тоді як більші безпілотники атакують цілі у відкритому морі або далі вздовж узбережжя, «Урсула», швидше за все, більше призначений для ведення бойових дій на річці. Тому здатність приховано переміщати FPV-дрон в атакуючу позицію та завдавати ударів по ворогу за багато кілометрів від води відкриває нові можливості. 

«В майбутньому мініатюрні авіаносці зможуть атакувати цілі на більшій, набагато більшій дальності. Існуючі малі безпілотні літальні апарати, які не покладаються на батареї, а черпають енергію з навколишнього середовища, мають фактично необмежену дальність польоту», — запевняють у виданні.

Українська зброя — останні новини

Раніше спецпредставник США Кіт Келлог дуже високо оцінив виробництво українських БпЛА. За його словами, Україна лідирує в цьому новому типі війни з використанням дронів, і США повинні звернути на це увагу.

«У цій новій епосі/типі війни вони лідирують. Їхня швидкість інновацій і здатність до переробки вражають. Наша оборонно-промислова база повинна взяти це до уваги й адаптуватися», — зауважив Келлог.

Водночас видання The Telegraph писало, що західні фірми крадуть українські БпЛА-технології під виглядом співпраці. Зокрема головний виконавчий директор української компанії Skyeton Роман Княженко наголосив, що представники європейських компаній відвідували його фірму з пропозиціями співпраці, але використовували цей час, щоб спробувати розвідати її секрети.

«Потім вони роблять чудові презентації про те, як вони працюють в Україні. Але насправді вони здійснили лише кілька польотів у Львові. Іноді я відкриваю презентації інших [безпілотних] літальних апаратів з Європи і бачу буквально свої власні слова, без жодних змін», — зазначив розробник.

Джерело

Рейтинг
( Пока оценок нет )
PRO-KYIV.in.ua