Україна врахувала помилки: Подоляк сказав, якими будуть нові гарантії безпеки від Заходу

Київ не повторить помилку Будапештського меморандуму, коли обіцянкам партнерів повірили просто на слово.

Після війни Україна отримає чіткі гарантії безпеки / фото twitter Міноборони Британії

Україна веде переговори з США про надання реальних гарантій безпеки. Вони будуть принципово відрізнятися від тих хитких обіцянок, які Україна мала від Заходу перед російським вторгненням. Про це розповів радник глави Офісу президента України Михайло Подоляк.

Він зазначив, що сьогодні суб’єктність України вища і є більш чітке розуміння поставлених перед державою завдань і викликів, ніж це було за часів підписання сумнозвісного Будапештського меморандуму.

«Тоді Україні здавалося, що досить просто широко відкрити очі і вірити всьому, що говорять нам наші партнери. Тобто не фіксувати це скрупульозно, юридично вивірено. Ми щиро вірили, що відносини між державами дійсно будуються на основі взаємної поваги і підписаних договорів, навіть якщо в цих договорах невиразно прописана відповідальність і послідовність кроків», – пояснив радник голови ОП.

Мобілізація в серпні 2023: кого призвуть у першу чергу

Монумент «Батьківщина-мати» у Києві перейменують: відома нова назва

Росіяни викрадають дітей, щоб винищити майбутніх захисників України – посол

За словами Подоляка, зараз очільник ОП Андрій Єрмак у переговорах з партнерами «скрупульозно виписує юридичні каркаси» нових договорів про гарантії безпеки, щоб не повторити старі помилки. Зокрема в договорах буде прописана чітка послідовність дій партнерів України у відповідь на конкретні загрози українській безпеці і строки виконання цих дій.

Радник керівника ОП зазначив, що поки мова йде не про колективний договір, як було у випадку з Будапештським меморандумом, а про двосторонні домовленості. В даному випадку між Україною і США. Однак такі ж двосторонні домовленості можуть бути укладені і з іншими дружніми Україні країнами.

«У двосторонніх домовленостях головне — зафіксувати, який тип допомоги та чи інша країна готова надати. Тому що не всі володіють достатніми обсягами зброї, але деякі країни готові виставити або посередників з точки зору придбання [зброї], або виділити той чи інший обсяг грошей для закупівлі, наприклад, витратних матеріалів, тих же снарядів», – пояснив Подоляк.

Гарантії безпеки Україні — останні новини

За підсумками саміту НАТО у Вільнюсі, який відбувся в першій половині липня, Україна почала готувати договори про гарантії безпеки з країнами-партнерами. Як пояснив президент Зеленський, ця робота йде в тісній зв’язці зі зміцненням зв’язків по лінії Україна-НАТО.

Але поки триває нинішня війна, країни-партнери зобов’язалися поставляти Україні зброю і фінансову допомогу до перемоги. Ці зобов’язання теж називають «гарантіями безпеки», але вони є добровільними зобов’язаннями ряду країн і діють тільки в контексті допомоги в рамках поточної війни.

Джерело

Рейтинг
( Пока оценок нет )
PRO-KYIV.in.ua