Український наносупутник виведуть на орбіту: подробиці

Супутник виведуть на орбіту за допомогою ракети-носія Falcon-9 від компанії «SpaceX».

На орбіту виведуть український наносупутник / фото ua.depositphotos.com

У вівторок, 3 січня 2023 року, в Сполучених Штатах Америки запустять на орбіту Землі український наносупутник PolyITAN-HP-30. Його створили фахівці КПІ ім. Ігоря Сікорського до 30-річчя Незалежності України.

Як повідомляє прес-служба Міністерства освіти і науки України, запуск наносупутника в космос відбудеться з мису Канаверал. Старт ракети-носія Falcon-9 від компанії «SpaceX» має відбутися о 16:56 за київським часом. 

«Наносупутник PolyITAN-HP-30 створили науковці Національного технічного університету України «Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського» виключно за бюджетні кошти, що надавались Міністерством освіти і науки України в межах реалізації відповідних проєктів-переможців конкурсів наукових досліджень і розробок та договору базового фінансування», – йдеться у повідомленні.

Відео дня

Після виведення на заплановану орбіту наносупутник забезпечить реалізацію наукового експерименту з дослідження ефективності функціонування теплових труб (heat pipes) різних конструкцій як основного елемента систем термостабілізації космічних апаратів. 

Зазначається, що трансляція події відбуватиметься на офіційному ютуб-каналі КПІ ім. Ігоря Сікорського. Вона почнеться о 16:00. 

На Місяці виявили воду з Сонця: вчені пояснили, як це можливо

Китай може захопити багаті на ресурси ділянки Місяця – NASA

NASA опублікувало новий вражаючий знімок Землі

На Місяці виявили сліди небаченого раніше базальту

Запуск супутників у космос: останні події

У грудні 2022 року NASA запустила в космос американсько-французький супутник для детального дослідження водної поверхні Землі. Він використовує передові технології мікрохвильових радарів для проведення вимірювань океанів, озер, водосховищ і річок з високою роздільною здатністю на 90% площі Землі.

У липні повідомлялося, що США запустять 28 супутників для відстеження гіперзвукових ракет. Супутники для збору інфрачервоних даних і забезпечення мережевого зв’язку почнуть запускати в квітні 2025 року.

Джерело

Рейтинг
( Пока оценок нет )
PRO-KYIV.in.ua