Український суддя їздив до окупованого Криму і володіє нерухомістю в Москві та Севастополі — «Схеми»

Суддя Ярослав Василенко. Скріншот з відео проєкту «Схеми»

Суддя Шостого апеляційного адміністративного суду Ярослав Василенко 25 разів їздив до Криму після окупації півострова Росією. Його дружина Олена має російське громадянство і володіє нерухомістю в Севастополі та Москві, про що суддя не згадує у своїх деклараціях.

Про це йдеться у розслідуванні проєкту "Схеми".

Про поїздки в окупований Крим

Журналісти встановили, що з 2014 року Василенко по кілька разів на рік їздив до окупованого Росією Криму. Востаннє він там був у 2021 році. Фото судді з цих поїздок журналісти знайшли у соціальних мережах. З початку окупації він провів на півострові щонайменше 206 днів, повідомляється у розсідлувані.

Про нерухомість в окупованому Криму

Окрім того, з'ясувалося, що Ярослав Василенко не задекларував нерухомість сім’ї у Криму та в Росії. Через світлини у соцмережах вдалося вирахувати точне місце розташування та номер апартаментів, в яких зупинявся суддя Василенко. "Схеми" повідомляють, що вони належать його дружині Олені Василенко та оформлені на неї як на громадянку Росії.

Записи в російському реєстрі переходу прав власності на нерухоме майно свідчать, що загалом Олена Василенко володіє двома квартирами в ЖК "Аквамарин" на березі Чорного моря у Севастополі загальною площею 115 квадратних метрів. Загальна вартість кримського майна сягає понад 17 мільйонів гривень, йдеться у розслідуванні.

Про нерухомість у Москві

Журналісти також з'ясували, що у власності родини судді є також нерухомість у Москві. Зокрема, його дружина Олена і дочка Юлія з 2006 року володіють половиною квартири на вулиці Льотчика Бабушкіна загальною площею 72 квадратних метри. Про це свідчить витяг з російського реєстру прав переходу власності на нерухоме майно. Вартість частки дружини судді у цій квартирі становить близько 20 мільйонів гривень.

За даними "Схем", дружина Василенка оформила нерухомість у Москві та окупованому Севастополі за своїм паспортом громадянки Росії.

Журналісти зазначають, що у своїх деклараціях суддя не згадав про російське громадянство дружини і не зазначив у своїй майновій декларації за 2020 рік, що його дружина має у власності апартаменти у Севастополі та Москві.

Суддя Ярослав Василенко відмовився відповідати на запитання журналістів "Схем" про незадеклароване майно у Севастополі та Москві і про регулярні поїздки до окупованого Криму. Також поки без відповіді залишається і письмовий запит до судді, йдеться у розслідуванні.

Що відомо про Ярослава Василенка

Суддя Ярослав Василенко навчався в Червонопрапорному військовому інституті Міністерства оборони СРСР у Москві. Після закінчення у 1991 році працював у військових судах в Україні.

У 2008 році обійняв посаду судді Київського апеляційного адміністративного суду, згодом, у 2018 році, став суддею Шостого апеляційного адміністративного суду, де працює і досі. У січні 2014 році розглядав апеляційну скаргу на рішення Окружного адміністративного суду Києва про заборону на проведення масових зібрань на Майдані. Суддя своїм рішенням підтвердив заборону проведення будь-яких масових акцій на Майдані у період з 7 грудня 2013 по 7 січня 2014 року.

Джерело

Рейтинг
( Пока оценок нет )
PRO-KYIV.in.ua