Міністр хоче, щоб наступне засідання контактної групи відбулося в Україні.
Умєров озвучив намір провести засідання «Рамштайну» в Україні / фото з фейсбук-сторінки міністра оборони Рустема Умєрова
Наступне засідання контактної групи з питань оборони України «Рамштайн» може відбутися в Україні із залученням представників Сил оборони та ОПК. Про це повідомив міністр оборони Рустем Умєров, пише Укрінформ.
Розповідаючи про результати засідання у форматі «Рамштайн», яке відбулося 11 квітня у Брюсселі, Умєров повідомив, що пропонуватиме наступну зустріч провести в Україні, «щоб колеги по кожній з коаліцій могли приїхати в Україну, поспілкуватися не лише з нами, а й з представниками Сил безпеки й оборони, та залучити наш ОПК».
Він додав, що «це буде такий новий формат», і пообіцяв про конкретні кроки доповісти пізніше.
Відео дня
Умєров розповів, що в зустрічі «Рамштайн» узяли участь міністри з країн Європи, Азії, а також Сполучені Штати. За його словами, фокус уваги був зосереджений на поставках засобів протиповітряної оборони та ракет-перехоплювачів, на постачанні ракет, артилерії, боєприпасів, броньованої техніки, а також на продовженні фінансування.
Читайте також:
Кількість народних депутатів можуть зменшити: Стефанчук назвав причину
Україна встановила дипвідносини з Сомалі
Експерт: мирних переговорів у травні не буде, наступне вікно — в кінці року
«Дуже вдячний партнерам за підтримку. Сьогодні ми отримали 21 мільярд євро, і це дуже потужні пакети та суттєва підтримка», — сказав міністр.
Засідання контактної групи «Рамштайн»: що відомо
Як повідомляв раніше УНІАН, 11 квітня учасники «Рамштайну» зобов’язалися надати понад 21 млрд євро військової допомоги для України. Як підкреслив міністр оборони Великої Британії Джон Гілі, це є рекордним збільшенням військового фінансування для України, і також відбувається збільшення підтримки боротьби України на полі бою.
Крім того, на «Рамштайні» створили «коаліцію РЕБ» для посилення України. Лідерську роль у ній відіграватиме Німеччина. Як пояснив міністр оборони Німеччини Борис Пісторіус, йдеться про підтримку потреб України у функціонуванні її каналів комунікації, у зборі розвідувальної інформації та придушенні ворожого зв’язку, а також у протидії ворожим дронам і навігації.