УПЦ МП отримала попередження про припинення договору оренди Нижньої Лаври. Що відомо

Києво-Печерська Лавра. Фото: УНІАН

Українська православна церква (МП) у п’ятницю, 10 березня, повідомила, що з 29 березня з нею розривають договір про оренду Нижньої Лаври. Релігійна організація посилається на лист-попередження від в. о. генерального директора Національного заповідника "Києво-Печерська лавра". В УПЦ МП не вважають цю заяву юридичним документом.

Про отримання листа від керівництва заповідника повідомляється на сайті Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври.

У документі згадується, що договір про безоплатне користування будівлями Лаври та іншим державним майном було укладено між заповідником і Свято-Успенською Києво-Печерською Лаврою (Чоловічий монастир) ще в липні 2013 року.

Заповідник також попередив, що з 29 березня 2023 року договір буде розірвано. Однією з підстав названо висновки міжвідомчої робочої групи, яка була створена постановою Кабміну у грудні 2022 року і яка виявила "порушення Монастирем умов договору про використання державного майна".

Монастирю вказують на необхідність звільнити будівлі, що перебувають на балансі заповідника. Цю територію називають "Нижня Лавра". Також інформується про створення комісії, яка займатиметься процесом прийому-передачі держмайна, яке використовувалось УПЦ МП на території заповідника Києво-Печерська лавра.

Речник УПЦ МП Климент вважає, що попередження від керівника Національного заповідника "Києво-Печерська лавра" навряд чи можна назвати юридичним документом. Про це він заявив у коментарі Суспільному. За словами речника, лист більше схожий на "ультиматум".

"У цій заяві немає жодного пояснення, на підставі чого Міністерство культури, точніше заповідник "Києво-Печерська лавра" вимагає виселитися з монастиря людям, монахам, які живуть там приблизно три десятки років", — зазначив він.

Митрополит Климент каже, що заповідник не спирається на жодні законодавчі акти, а посилається на висновки комісії.

"Що таке "порушення умови договору"? Нам про це нічого не повідомляли. Ми не бачили ніяких перевірок, ніяких результатів роботи комісії. Ми в роботі цих комісій не брали участь, не підписували ніяких актів", — зазначає речник.

Він наголошує, що в УПЦ МП "немає ніяких юридичних підстав передавати Києво-Печерську лавру комусь".

Лист до УПЦ МП з попередженням про припинення договору оренди Нижньої Лаври (Сторінка 1). Фото: сайт Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври

Лист до УПЦ МП з попередженням про припинення договору оренди Нижньої Лаври (Сторінка 2). Фото: сайт Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври

Що відомо про події, пов'язані з храмами Києво-Печерської Лаври

15 листопада 2022 року СБУ відкрила кримінальне провадження щодо співів із прославлянням Росії під час богослужіння у Києво-Печерській Лаврі. Спів містить рядки "Звон плывёт, плывёт над Россиею, пробуждается матушка – Русь".

2 грудня 2022 року президент Зеленський ввів у дію рішення РНБО про заборону діяльності в Україні релігійних організацій, афілійованих з Росією.

Увечері 2 грудня Києво-Печерську Лавру зареєстрували як монастир Православної церкви України (ПЦУ).

31 грудня закінчився термін угоди про оренду Успенського та Трапезного соборів Українською православною церквою (МП).

Успенський собор і Трапезну церкву, що розташовані на території заповідника "Києво-Печерська Лавра", повернули в державу з користування Української православної церкви (Московського патріархату).

УПЦ (МП) подала позов до суду через відмову використовувати храми Лаври.

Джерело

Рейтинг
( Пока оценок нет )
PRO-KYIV.in.ua